• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Inauguracja Roku Akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Inauguracja Roku Akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Aktualności 11 Października 2022

Uroczysta Inauguracja roku akademickiego 2022/2023 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bieruniu odbyła się w dniu 10 października. W Domu Kultury GAMA spotkali się słuchacze UTW, przedstawiciele Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej i Miasta Bierunia. Po okolicznościowych przemówieniach i uroczystym ślubowaniu nowych studentów UTW, odbył się inauguracyjny wykład w formie programu muzycznego.

inauguracja UTWProf. Marek Walancik odbiera ślubowanie studentów bieruńskiego UTW. 

 

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania studenckiego hymnu “Gaudeamus igitur” w wykonaniu chórów “Harmonia i “Polonia”. Następnie wszyscy obecni odśpiewali hymn państwowy. Studentów UTW przywitał prof. Marek Walancik z Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. - Z każdego spotkania ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku wracam z uśmiechem, bo napawacie mnie państwo ogromnym optymizmem - mówił prof. Walancik. - W imieniu senatu naszej uczelni i całej naszej społeczności życzę państwu udanego roku akademickiego.

Profesor przypomniał też, że ten rok akademicki to rok 15-lecia Uniwersytetów Trzeciego Wieku prowadzonych przez Akademię WSB. - Przez cały rok organizowane będą wydarzenia związane z tym jubileuszem. Znając państwa aktywność wiem, że na pewno się w te wydarzenia włączycie.

Inauguracja UTWProf. Marek Walancik podczas inauguracji UTW w Bieruniu.

 

Miasto Bieruń reprezentował burmistrz Krystian Grzesica oraz bieruńscy radni.

- Cieszę się, że w tym roku ponownie podmiotem, z którym organizujemy UTW w Bieruniu jest Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej, która po pierwsze ma duże doświadczenie w prowadzeniu Uniwersytetów Trzeciego Wieku (jest ich kilkanaście w różnych miastach), a po drugie ciągle chce tą działalność rozwijać - mówił burmistrz.

Dyrektor Bieruńskiego Ośrodka Kultury Joanna Lorenc podsumowała poprzedni rok akademicki UTW w Bieruniu. - To już trzecia inauguracja bieruńskiego UTW pod patronatem Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej - mówiła. - Były to trzy lata wielkiej aktywności. W roku akademickim 2021/2022 w zajęciach uczestniczyło 119 słuchaczy dla których zorganizowano 661 godzin zajęć: wykładów, wycieczek, turniejów sportowych i zajęć nordic walking. W dniach 16 - 17 września tego roku kilku studentów i kilkunastu kibiców reprezentowało Bieruń na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Uniwersytetów Trzeciego Wieku na Stadionie Śląskim.

Podczas XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Start” bieruński UTW reprezentowali:

  • Władysława Dziędziel (bieg na 60 m)
  • Teresa Duży (bieg na 150 m)
  • Ryszard Smoliński (turniej łuczniczy)
  • Urszula i Grzegorz Mikłaszewicz (pchnięcie kulą)
  • Maria Chabierska (bule), która zdobyła srebrny medal.

Wszyscy reprezentanci odebrali na scenie gratulacje, dyplomy i kwiaty.


Inauguracja UTW w Bieruniu Inauguracja UTW w Bieruniu 

 

Joanna Lorenc podziękowała też Agnieszce Dubiel, koordynatorce UTW z ramienia Akademii WSB oraz Adamowi Kondli, koordynatorowi z ramienia Bieruńskiego Ośrodka Kultury.

Po części oficjalnej odbył się wykład inauguracyjny, który tradycyjnie już miał muzyczną formułę. W programie muzycznym “Wspaniały świat” wystąpili pzrez bieruńskimi seniorami Ireneusz Miczka i Kamil Hofman.

 

Podobne wiadomości:

do góry