• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Zmarł Gerard Miś - Zasłużony dla Miasta Bierunia

Zmarł Gerard Miś - Zasłużony dla Miasta Bierunia

Aktualności 10 Października 2022

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Gerarda Misia, muzyka i pedagoga, wieloletniego instruktora zespołów wokalnych i instrumentalnych, uhonorowanego tytułem Zasłużony dla Miasta Bierunia. 

Kondolencje

 

Gerard Miś był nauczycielem i założycielem wielu ognisk muzycznych na terenie Bierunia, Tychów, Chełmu Śląskiego i Imielina. Prowadził ponad czterdzieści zespołów wokalnych i instrumentalnych w szkołach podstawowych, zawodowych i liceach (m.in. w Szkole Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącym w Bieruniu Starym), w domach kultury oraz instytucjach pozaszkolnych. W latach 1991 - 1994 prowadził zespół folklorystyczny „Nowobierunianki" oraz w latach 1991 - 1996 „Ściernianeczki". Był także współzałożycielem tych zespołów. W latach 1986 - 1994 był dyrygentem chóru mieszanego „Harmonia" przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bieruniu Nowym.

Był także autorem wielu opracowań historycznych dotyczących naszego miasta i współzałożycielem Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Bieruńskiej „Porąbek". W 2004 roku otrzymał tytuł “Zasłużony dla Miasta Bierunia. W latach 1993-1998 był członkiem Społecznej Rady Kultury w Bieruniu, a wcześniej członkiem Komisji Kultury Rady Miejskiej.

Rodzinie i bliskim składamy najszczersze kondolencje.

Podobne wiadomości:

do góry