Strona główna/Aktualności/Wywiad z Dyrektor Muzeum Miejskiego w Bieruniu (w organizacji) RADIO EXPRESS FM

Wywiad z Dyrektor Muzeum Miejskiego w Bieruniu (w organizacji) RADIO EXPRESS FM

Aktualności 17 Stycznia 2019

Coraz głośniej o tworzącym się Muzeum Miejskim w Bieruniu i coraz bliżej jego powstania. 16 stycznia Dyrektor bieruńskiego Muzeum (w organizacji) była gościem dnia w Radio Express FM. W udzielonym wywiadzie opowiadała o długiej i bogatej historii Bierunia oraz zaapelowała do mieszkańców o czynne włączenie się we wspólne tworzenie Muzeum Miejskiego w Bieruniu.

 

Gość Radia Express FM

Dyrektor Muzeum Miejskiego w Bieruniu (w organizacji)

Agnieszka Szymula

KLIKNIJ, ABY ODSŁUCHAĆ

 

 

"Czekamy na: dokumenty, świadectwa, zdjęcia, pamiątki, modlitewniki, wydawnictwa religijne, elementy stroju ludowego, ubiory, przedmioty codziennego użytku, narzędzia rzemieślnicze i inne obiekty dokumentujące dzieje Bierunia i jego mieszkańców. Interesują nas nie tylko obiekty materialne. Chętnie usłyszymy również opowieści o dawnym Bieruniu, o historii rodzin tutejszych i przybyłych z innych regionów Polski, o tradycjach, które Państwo kultywujecie". - Agnieszka Szymula, Dyrektor Muzeum Miejskiego w Bieruniu (w organizacji) - KLIKNIJ.

 

 
"Przyglądamy się tworzeniu muzeum w Bieruniu. Formalnie ta placówka już działa. A mieszkańcy mogą się z nią dzielić zarówno eksponatami, jak i wspomnieniami" -  POSŁUCHAJ ROZMOWY.
 
 
Więcej na temat tworzonego muzeum przeczytać można klikając TUTAJ.
 
 

Podobne wiadomości:

do góry