• język migowy
 • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Trwa Zielony Budżet Miasta Bierunia!

Trwa Zielony Budżet Miasta Bierunia!

Aktualności 15 Marca 2022

Za nami półmetek etapu składania wniosków do Zielonego Budżetu Miasta Bierunia. Do 31 marca 2022 roku mieszkańcy mają czas na przygotowanie i złożenie swojej propozycji zielonego projektu. To już druga edycja naszej zielonej inicjatywy, dzieki której Mieszkańcy Bierunia mają bezpośredni wpływ na proces zazieleniania i ukwiecania miasta. Zapraszamy do udziału!

ZBMB

Przypomnijmy, że w ramach Zielonego Budżetu Miasta Bierunia składać można zarówno wnioski o drobne nasadzenia - drzewko, rabata, kilka roślin cebulowych, jak również wnioski o realizację większych przedsięwzięć nasadzeniowych  - o wartości aż do 30 000 zł. Aby ułatwić Mieszkańcom zadanie, prezentujemy poniżej sporo inspiracji wraz z wizualizacjami, dotyczących rozmaitych możliwości jakie daje Zielony Budżet.

 

ZieleńZieleń na Skwerze Powstańców Śląskich

 

Jak złożyć wniosek?

 • Najprościej i najwygodniej jest złożyć wniosek online - poprzez nowoczesną i komfortową w obsłudze platformę internetową - KLIKNIJ TUTAJ.
 • Można również wypełnić wniosek w wersji papierowej (dostępny u dołu strony oraz w Kancelarii Urzędu Miejskiego) i złożyć go w kancelarii Urzędu Miejskiego lub pocztą na adres: ul. Rynek 14, 43-150 Bieruń.

O co można wnioskować?

Proponowane do Zielonego Budżetu Miasta Bierunia zadania realizować można w następujących obszarach tematycznych:

 • nasadzenia roślinności
 • renowacja istniejących terenów zieleni
 • łąki kwietne

                                  

 

W ramach Zielonego Budżetu Miasta Bierunia nie będą mogły być realizowane nasadzenia, które są jednoroczne lub generują znaczne koszty późniejszej pielęgnacji.

 

W ramach zielonego projektu można proponować małą architekturę (ławka, kosz na śmieci, stojak na rower), jednak jej wartość nie może przekroczyć 30% wartości całego projektu.

 

zieleńZieleń na Skwerze Powstańców Śląskich

 

Jeśli macie jakiekolwiek pytania, zachęcamy do kontaktu telefonicznego:

 • Wydział Gospodarki Przestrzennej i Nieruchomości - tel.: (32) 708 09 58 (w sprawie własności gruntu)
 • Wydział Promocji - tel.: (32) 708 09 51 (w sprawie regulaminu i zasad Zielonego Budżetu)
 • Wydział Gospodarki Komunalnej - tel.: (32) 708 09 68 (w sprawie weryfikacji kosztów lub technicznych możliwości wykonania zadania)

 

Ile środków do podziału?

Ogólna pula środków przeznaczonych na Zielony Budżet Miasta Bierunia 2023 to 100 000 zł. W ramach inicjatywy tej realizować będzie można zarówno projekty małe, jak na przykład posadzenie drzewka w wybranym przez siebie miejscu czy nasadzenie cebul, jak i znacznie większe projekty służące realizacji określonej koncepcji. Maksymalna wartość jednego projektu to 30 000 zł. Poza nasadzeniami, w ramach Zielonego Budżetu wnioskować będzie można również o elementy małej architektury, jak ławka, czy kosz na śmieci. UWAGA! Wartość elementów małej architektury nie będzie mogła przekroczyć 30% wartości całego zielonego projektu.

 • Maksymalna wartość jednego projektu - 30 000 zł.
 • Ogólna pula środków do podziału na zielonego projekty - 100 000 zł.

Zielone projektyPlatforma internetowa do Zielonego Budżetu Miasta Bierunia już działa!

 

Co może być przez Was inicjowane w ramach Zielonego Budżetu Miasta Bierunia?

 • Rabaty z drzewami i kwitnącymi bylinami, krzewami oraz trawami
 • Kolorowe rośliny cebulowe: tulipany, narcyzy, krokusy, kamasje
 • Nasadzenia drzew na terenach miejskich lub renowacja istniejących terenów zielonych
 • A może po prostu łąka kwietnia

Poniżej sporo ciekawych inspiracji. Zdjęcia z nasadzeniami drzewek wykonane zostały w Bieruniu. Pozostałe kategorie nasadzeń zawierają zdjęcia wykonane w sąsiednich miastach. Zobaczcie, jak piękne projekty realizować można w ramach Zielonego Budżetu Miasta Bierunia!

 

 

Czytaj również:

Kategoria: powiązane pliki [4]
Format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
pdf Regulamin 735.28KB Plik: Regulamin
pdf Formularz zgłaszania projektów do Zielonego Budżetu Miasta Bierunia 310.07KB Plik: Formularz zgłaszania projektów do Zielonego Budżetu Miasta Bierunia
pdf Harmonogram edycji II Zielonego Budżetu Miasta Bierunia 110.05KB Plik: Harmonogram edycji II Zielonego Budżetu Miasta Bierunia
docx Formularz zgłaszania projektów do Zielonego Budżetu Miasta Bierunia - edytowalny 47.33KB Plik: Formularz zgłaszania projektów do Zielonego Budżetu Miasta Bierunia - edytowalny

Podobne wiadomości:

do góry