• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Ruszyły roboty budowlane na ulicach Domy Polne i Szynowa

Ruszyły roboty budowlane na ulicach Domy Polne i Szynowa

Aktualności 20 Czerwca 2022

Pełną parą ruszyły prace budowlane na ulicach Domy Polne i Szynowa. Inwestycja zakłada nie tylko budowę i przebudowę jezdni, chodnika oraz zjazdów, ale także sporo robót instalacyjnych - związanych z budową kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Wybudowana zostanie również pompownia ścieków. Przypomnijmy, że zadanie to zostało dofinansowane kwotą ponad 6,5 miliona złotych z rządowego programu POLSKI ŁAD. Jego realizacja potrwa rok.

 

inwestycja

W pierwszej kolejności prace wykonywane są na ulicy Domy Polne - odcinek od ulicy Świerczynieckiej (nad ulicą Poziomkową) - wzdłuż linii lasu. Mogą pojawić się utrudnienia w ruchu drogowym! Prosimy o wyrozumiałość. Realizujemy tą inwestycję dla Was!

 

Inwestycja obejmuje:

  • rozbudowę i budowę ulicy Domy Polne o długości ok. 330 m (etap I) wraz z jezdnią, chodnikiem, przebudową zjazdów i budową kanalizacji deszczowej;
  • rozbudowę ulicy Szynowej na długości ok. 500 m wraz z jezdnią, przebudową zjazdów i budową kanalizacji deszczowej;
  • rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej na osiedlu Domy Polne: ok. 862 mb kanalizacji tłocznej, ok. 486 mb kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej.
  • Wybudowana zostanie również pompownia ścieków.

 

Jesienią zeszłego roku Miasto Bieruń pozyskało dofinansowanie na realizację tego zadania z rządowego programu POLSKI ŁAD. Dzięki środkom rządowym możliwa jest kompleksowa realizacja tej złożonej i kosztownej inwestycji. Wykonawcą robót jest firma SILESIA INVEST Spółka z o.o. Sp. k z siedzibą w Gliwicach. Koszt zadania to około 7 milionów złotych. Termin wykonania - wiosna/lato 2023.

 

polski ład

 

 

Czytaj również:

Podobne wiadomości:

do góry