• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/POLSKI ŁAD: Jest dofinansowanie dla Bierunia

POLSKI ŁAD: Jest dofinansowanie dla Bierunia

Aktualności 25 Października 2021

Ponad 8 milionów złotych dofinansowania trafi do Bierunia w ramach rządowego programu POLSKI ŁAD. Dzięki tym środkom przebudowane zostaną drogi: Domy Polne i Szynowa. Na tym nie koniec! Z ogłoszonej dziś listy inwestycji wybranych do dofinansowania wynika, że w Bieruniu zrealizowane zostaną w sumie aż trzy olbrzymie zadania infrastrukturalne, wszak wsparcie z POLSKIEGO ŁADU otrzymały również Powiat Bieruńsko-Lędziński i Województwo Śląskie.

 

Polski Ład

Rozbudowa i budowa ulic Domy Polne i Szynowej w Bieruniu wraz z budową kanalizacji sanitarnej.

W ramach projektu przewiduje się:

  • rozbudowę i budowę ul. Domy Polne o dł. ok. 330 m (etap I) wraz z jezdnią, chodnikiem, przebudową zjazdów i budową kanalizacji deszczowej;
  • rozbudowę ul. Szynowej na dł. ok. 500 m wraz z jezdnią, przebudową zjazdów i budową kanalizacji deszczowej;
  • rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej na osiedlu Domy Polne: ok. 862 mb kanalizacji tłocznej, ok. 486 mb kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej. Wybudowana zostanie również pompownia ścieków.

Powiat Bieruńsko Lędziński otrzymał ponad 18 milionów złotych dofinansowania na budowę nowoczesnej mediateki w Bieruniu (przy ulicy Licealnej) natomiast Województwo Śląskie otrzymało 152 miliony złotych na przebudowę drogi wojewódzkiej DW934 - od Miasta Imielina do drogi krajowej DK44 w Bierunia.

 

Polski Ład

Polski Ład

MediatekaWizualizacja nowej mediateki, która stanie w Bieruniu, w bezpośrednim sąsiedztwie Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich.

Podobne wiadomości:

do góry