• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Rusza przebudowa dróg: Domy Polne i Szynowa

Rusza przebudowa dróg: Domy Polne i Szynowa

Aktualności 7 Kwietnia 2022

We wtorek, 5 kwietnia 2022 roku Burmistrz Miasta Bierunia Krystian Grzesica podpisał umowę z wykonawcą na realizację zadania pn.: "Rozbudowa i budowa ul. Domy Polne i ul. Szynowej w Bieruniu wraz z budową kanalizacji sanitarnej". Realizacja robót rozpocznie się na przełomie kwietnia i maja, a potrwa około rok.

umowa

 

Wykonawcą robót będzie firma SILESIA INVEST Spółka z o.o. Sp. k z siedzibą w Gliwicach. Koszt zadania to około 7 milionów złotych. Termin wykonania - wiosna/lato 2023.

 

 szynowaTak wygląda zaplanowana do przebudowy droga w porze deszczowej

 

Rozbudowa i budowa ulic Domy Polne i Szynowej w Bieruniu wraz z budową kanalizacji sanitarnej.

W ramach projektu przewiduje się:

  • rozbudowę i budowę ul. Domy Polne o dł. ok. 330 m (etap I) wraz z jezdnią, chodnikiem, przebudową zjazdów i budową kanalizacji deszczowej;
  • rozbudowę ul. Szynowej na dł. ok. 500 m wraz z jezdnią, przebudową zjazdów i budową kanalizacji deszczowej;
  • rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej na osiedlu Domy Polne: ok. 862 mb kanalizacji tłocznej, ok. 486 mb kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej. Wybudowana zostanie również pompownia ścieków.

Jesienią zeszłego roku Miasto Bieruń pozyskało dofinansowanie na realizację tego zadania z rządowego programu POLSKI ŁAD. Dzięki środkom rządowym możliwa jest kompleksowa realizacja tej złożonej i kosztownej inwestycji.

 Szynowa

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku na drogach, które będą teraz przebudowywane zainstalowane zostało oświetlenie ledowe. Był to pierwszy etap prac, których celem jest modernizacja tej części miasta.

15 słupów oświetleniowych i 15 opraw wykonanych w technologii LED stanęło na ulicy Domy Polne - drodze dotąd nie oświetlonej. Zdjęcia z wykonanego zadania znajdują się u dołu strony.

 

Umowa

Umowę na przebudowe ulic Domy Polne i  Szynowej podpisali: Burmistrz Miasta Bierunia - Krystian Grzesica
i Wiceprezes Zarządu firmy SILESIA INWEST - Krzysztof Kamiński.

 

 

Podobne wiadomości:

do góry