• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Uwaga! Utrudnienia na ulicy Domy Polne

Uwaga! Utrudnienia na ulicy Domy Polne

Aktualności 6 Czerwca 2022

Rozpoczynają się roboty ziemne związane z realizacją zadania pn: „Rozbudowa i budowa ul. Domy Polne i ul. Szynowej w Bieruniu wraz z budową kanalizacji sanitarnej”. W pierwszej kolejności prace wykonywane będą na ulicy Domy Polne - odcinek od ulicy Świerczynieckiej (nad ulicą Poziomkową) - wzdłuż linii lasu.

mapka

 

 

Od dnia 6 czerwca obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu dla  obszaru zgodnego z powyższą mapką poglądową. Prosimy o zachowanie ostrożności i dostosowanie się do znaków tymczasowej organizacji ruchu. Za utrudnienia  przepraszamy.

 

 

Inwestycja zakłada w sumie:

  • rozbudowę i budowę ul. Domy Polne o dł. ok. 330 m (etap I) wraz z jezdnią, chodnikiem, przebudową zjazdów i budową kanalizacji deszczowej;
  • rozbudowę ul. Szynowej na dł. ok. 500 m wraz z jezdnią, przebudową zjazdów i budową kanalizacji deszczowej;
  • rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej na osiedlu Domy Polne: ok. 862 mb kanalizacji tłocznej, ok. 486 mb kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej. Wybudowana zostanie również pompownia ścieków.

 

domy polneTak obecnie wygląda droga (w porze deszczowej),

która doczekała wreszcie przebudowy

 

Wykonawcą robót jest firma SILESIA INVEST Spółka z o.o. Sp. k z siedzibą w Gliwicach. Koszt zadania to około 7 milionów złotych. Termin wykonania - wiosna/lato 2023.

 

domy polne

Jesienią zeszłego roku Miasto Bieruń pozyskało dofinansowanie na realizację tego zadania z rządowego programu POLSKI ŁAD. Dzięki środkom rządowym możliwa jest kompleksowa realizacja tej złożonej i kosztownej inwestycji.

 

Czytaj również:

Podobne wiadomości:

do góry