• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Nowa wystawa plenerowa!

Nowa wystawa plenerowa!

Aktualności 2 Grudnia 2021

Na Skwerze Powstańców Śląskich stanęła nowa wystawa plenerowa przygotowana przez Muzeum Miejskie w Bieruniu (w organizacji) we współpracy z Wydziałem Promocji Urzędu Miejskiego. Jej tytuł to "GROBY WOJENNE W BIERUNIU". Zachęcamy do oglądania!

Wystawa

 
 
"GROBY WOJENNE W BIERUNIU" to wystawa mobilna, która będzie przewożona i udostępniana w różnych częściach naszego miasta.m.in.: w obu bieruńskich Szkołach Podstawowych oraz na bieruńskim Rynku. Szczegółowy harmonogram znajduje się na poniższym plakacie.
 
Podkreślmy, że wystawa jest jednym z elementów projektu pn.: "Upowszechnianie informacji o grobach wojennych żołnierzy i powstańców śląskich na terenie Gminy Bieruń", na które Miasto Bieruń pozyskało 80% dofinansowania ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzacych z Funduszu Promocji Kultury.
 
W ramach szeroko zakrojonego projektu zrealizowane zostaną jeszcze dwa spacery historyczne, a ponadto wkrótce pojawią się: publikacja na temat grobów wojennych, zakładka internetowa oraz spot filmowy. Ślexie nasza strone internetową i bądźcie na bieżąco.
 
Plakat

 

Logo

Podobne wiadomości:

do góry