• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Nie stój z BOK-u! Czas na Twój pomysł!

Nie stój z BOK-u! Czas na Twój pomysł!

Aktualności 6 Lipca 2020

Projekt „OgarniaMY Młodych” - na który Bieruński Ośrodek Kultury pozyskał środki z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + wkracza w decydującą fazę. Przypominamy, że osoby, które mają pomysły na działania kulturalne, mogą je teraz zgłaszać do BOK. Mają na to czas do 10 lipca! Najciekawsze z nich zostaną zrealizowane.

 

 

Do 10 lipca mieszkańcy mogą w formie wniosków zgłaszać swoje pomysły na działania kulturalne, skierowane zarówno do dzieci i młodzieży, jak też dorosłych i seniorów. Mile widziane są wszelkie kulturotwórcze inicjatywy: muzyczne, plastyczne, teatralne. Szczegóły dotyczące naboru znajdziecie na stronie internetowej Bieruńskiego Ośrodka Kultury.

 

Czytaj również:

 

Przypomnijmy, że od lutego Bieruński Ośrodek  Kultury realizuje projekt o nazwie „OgarnaMY Młodych”, który ma na celu zaangażowanie mieszkańców (szczególnie ludzi młodych) we współtworzenie kulturalnego życia miasta. Osoby, które mają pomysły na działania kulturalne i chciałyby zrobić coś ciekawego dla bieruńskiego środowiska, mają możliwość działania i realizowania swoich pomysłów. BOK otrzymał na to środki  w ramach grantu z Narodowego Centrum Kultury grantu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne. Za nami pierwszy etap projektu „OgarniaMY Młodych”   - diagnoza stanu kultury w Bieruniu. Miał on na celu pokazanie, w jakich działaniach kulturalnych realizowanych przez BOK, uczestniczą lub mogą uczestniczyć mieszkańcy oraz wskazanie przyczyn absencji kulturalnej młodzieży w wieku 16-19 lat i młodych dorosłych w wieku 25-40. Diagnoza ma pomóc zrozumieć obojętność pewnych grup wiekowych na wydarzenia kulturalne organizowane w mieście.

 

RAPORT Z DIAGNOZY - KLIKNIJ TUTAJ

 

Obecnie trwa drugi etap projektu. Bieruński Ośrodek Kultury czeka na Wasze propozycje imprez i wydarzeń kulturalnych. Wnioski składać można do 10 lipca. BOK zachęca do wcześniejszego skonsultowania pomysłu z koordynatorami projektu (pracownikami BOK-u).

 

REGULAMIN PROJEKTU "OGARNIAMY MŁODYCH" - KLIKNIJ TUTAJ

FORMULARZ ZGŁOSZENIA PROPOZYCJI PROJEKTU - KLIKNIJ TUTAJ


Zgłoszone propozycje projektów będą oceniane przez komisję oraz samych inicjatorów według konkretnego regulaminu, a najciekawsze uzyskają finansowanie i zielone światło do ich realizacji. Będzie to tzw. „Festiwal pomysłów”. Wyłonionych zostanie od 3 do 7 najciekawszych inicjatyw kulturalnych, które zostaną zrealizowane już od 1 września, przy pomocy Bieruńskiego Ośrodka Kultury, a sfinansowane będą z pieniędzy otrzymanych z Narodowego Centrum Kultury.

 

 

Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie internetowej Bieruńskiego Ośrodka Kultury - KLIKNIJ TUTAJ.

 

Czytaj również:

Podobne wiadomości:

do góry