• język migowy
 • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Dni Teatru 2023 w Bieruniu

Dni Teatru 2023 w Bieruniu

Aktualności 7 Marca 2023

Miasto Bieruń i Bieruński Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na DNI TEATRU, które już na stałe wpisały się na listę największych i najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Bieruniu. Jak co roku w marcu, scena bieruńskiego Domu Kultury GAMA naznaczona zostanie wspaniałym aktorstwem, a sala wypełni się po brzegi miłośnikami dobrego teatru. Co przygotowaliśmy dla Was w tym roku?

 

gama                                                              Zapraszamy do Domu Kultury GAMA na Dni Teatru 2023

 

 

15 marca (środa), godzina - 18:00

"WELTMAJSTRY w wykonaniu katowickiego TEATRU KOREZ to znakomity spektakl autorstwa Zbigniewa Rokity, w reżyserii Roberta Talarczyka - grany po śląsku.

 

Występują:

 

teatr

 

I wreszcie są: piłkarskie mistrzostwa świata 2050, te pierwsze w dziejach, na których występuje reprezentacja Śląska. Na gliwickiej Ostropie w barze „Wunderbar Barbara” spotyka się czwórka kibiców. Szpile razem oglądają barmanka Basia i trójka boroczków - kibolek Gieksy Młody, kibolek Górnika Łysy i kibolek Ruchu Gruby. Czy talizman Grubego, kłaczek Gorgonia, przyniesie im szczęście? Czy Ślązacy pod wodzą Poldiego zrobią mistrza świata, czy zostaną weltmajstrami?

 

 • Autor: Zbigniew Rokita
 • Reżyseria: Robert Talarczyk
 • Scenografia: Małgorzata Bulanda
 • Muzyka: Miuosh

 

KUP BILET:

 • Online - Kliknij tutaj
 • bilety dostępne są również w obiektach Bieruńskiego Ośrodka Kultury
 • Cena biletu: 60 zł

 

 

26 marca (niedziela), godzina - 16:00

Krakowski Teatr Kultureska zaprezentuje rewelacyjny musical dla dzieci „Skrzydlaty Odlot”, będący swoistą "rewią dla oka dziecka". Na bieruńskiej scenie pojawią się roztańczeni i rozśpiewani aktorzy w wyjątkowych kolorowych kostiumach. Spektakl adresowany jest do dzieci w wieku 3-11 lat, czyli dzieci z przedszkoli i klas I-IV szkoły podstawowej.

To autorska historia, która wciągnie najmłodszego widza w dobrą zabawę. Nie brak tu efektów specjalnych, dobrego humoru, a także komicznie zbudowanych postaci, które rozbawią Was do łez. Spektakl odwołuje się do motywu teatru w teatrze - dlatego jego teatralność zachwyci widzóww każdym wieku.

"Skrzydlaty Odlot"  pełen jest wyjątkowych piosenek - w 60 - minutowym spektaklu znajduje się ich aż 10! Wszystkie piosenki są śpiewane przez aktorów na żywo i posiadają ekspresyjną choreografię.

 

plakat

 

A wszystko zaczęło się na dachu, wśród wysokich kominów...
Tam spotkali się ze sobą Gołąb Gienio, Papuga Pelagia i Sowa Sonia. Te wesołe ptaki postanowiły spełnić swoje marzenia i zbudować teatr! Żeby to jednak osiągnąć muszą dolecieć aż do słońca - bo, jak głosi legenda, gdy dotkną słońca zdobędą wszelkie bogactwa. Ich plany pokrzyżuje jednak nieoczekiwane zdarzenie - w powietrzu pojawi się smog, który uniemożliwi im wymarzony lot. Ptaki postanawiają odnaleźć przyczynę smogu i zwalczyć zanieczyszczenia.
Skąd się wziął gęsty dym z kominów? Dlaczego w powietrzu unosi się smog? Czy ktoś nie chce, aby ptaki stworzyły teatr?
Dzieci wraz z bohaterami spektaklu bedą poszukiwać odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

 

KUP BILET:

 • Online - Kliknij tutaj
 • bilety dostępne są również w obiektach Bieruńskiego Ośrodka Kultury
 • Cena biletu - 15 zł

 

 

Dzień Teatru ustanowiono w czerwcu 1961 roku podczas 9. światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (International Theatre Institute - ITI) w Helsinkach (działającego pod auspicjami UNESCO). Jego ustanowienie zaproponował Arvi Kivimaa, prezydent Fińskiego Instytutu ITI. Dzień obchodów ustalono na 27 marca, w rocznicę otwarcia Teatru Narodów (Theatre of Nations) w Paryżu. Od tego czasu Dzień Teatru jest obchodzony corocznie przez ponad sto narodowych ośrodków ITI na całym świecie (Źródło: WIKIPEDIA.ORG).

Podobne wiadomości:

do góry