• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Nagrody i wyróżnienia Burmistrza. Trwa nabór!

Nagrody i wyróżnienia Burmistrza. Trwa nabór!

Aktualności 8 Września 2023

Przypominamy, że zbliża się ostateczny termin składania wniosków na nagrody i wyróżnienia od burmistrza Bierunia. Masz czas tylko do 15 września, aby zgłosić kandydatów wybitnie przyczyniających się do rozwoju i promocji miasta. Jest to premierowa edycja programu, która stanowi wyjątkową okazję dla utalentowanych i zaangażowanych mieszkańców Bierunia i działających na jego terenie organizacji. Oto wszystko, co musisz wiedzieć, aby wziąć udział w tej inicjatywie.

- Jestem przekonany, że nowe zasady przyznawania nagród i wyróżnień stworzą przestrzeń do uznania i wyróżnienia tych, którzy na co dzień pracują na rzecz rozwoju i promocji Bierunia. Jest to inwestycja w naszych mieszkańców, społeczników i w organizacje, które zasługują na to, aby ich wysiłki zostały docenione - mówi Krystian Grzesica, burmistrz Bierunia.

NAGRODY BURMISTRZA: Nabór do 15 wrześniaNAGRODY BURMISTRZA: Nabór do 15 września


Kto może otrzymać?

Nagroda lub wyróżnienie mogą zostać przyznane osobie zamieszkałej na terenie Gminy Bieruń lub instytucji mającej tu swoją siedzibę. Co więcej, wniosek o przyznanie takiej nagrody lub wyróżnienia może złożyć organizacja pozarządowa mająca siedzibę na terenie miasta Bierunia i działająca na rzecz miasta lub pełnoletnia osoba (lub rodzic/opiekun prawny osoby niepełnoletniej) zamieszkała na terenie Gminy Bieruń.

Nagroda czy wyróżnienie? Zrozum różnice.

Nagroda jest jednorazowym świadczeniem pieniężnym i wynosi do 15 000 zł brutto. Ma ona za zadanie podkreślić wybitne osiągnięcia, które mają szczególne znaczenie dla miasta.

Z kolei wyróżnienie to jednorazowe świadczenie niepieniężne. Formy wyróżnień są różnorodne i mogą obejmować dyplomy, listy gratulacyjne, puchary, statuetki, a nawet nagrody rzeczowe o wartości do 1 000 zł brutto.

Jak składać wnioski?

Wnioski należy złożyć w Kancelarii Urzędu Miejskiego w Bieruniu w terminie do 15 września. Osiągnięcia, które są brane pod uwagę, muszą pochodzić z 12 miesięcy poprzedzających końcowy termin składania wniosku. W roku 2023, uwzględniając osiągnięcia, te powinny pochodzić z okresu od 1 lipca 2022 r. do 15 września 2023 r.

Oczekiwane zainteresowanie i możliwości

Warto podkreślić, że jest to inauguracyjna edycja programu, który zostanie utrzymany w podobnej formie w nadchodzących latach. Ta standaryzacja procedur umożliwi szerszemu gronu osób i instytucji ubieganie się o prestiżowe wyróżnienia w przyszłości.

Inicjatywa ta z pewnością wzbudzi zainteresowanie wśród mieszkańców i lokalnych organizacji. Jest to świetna okazja, aby docenić działania, które wpływają na rozwój społeczności lokalnej.

Jeśli myślisz, że Ty lub Twoja organizacja zasługują na to wyróżnienie, nie zwlekaj i złóż wniosek! Możesz być jednym z pierwszych laureatów nowej uchwały, która doceni Twoje zaangażowanie dla dobra lokalnej społeczności.

 

Kategoria: powiązane pliki [3]
Format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
pdf WNIOSEK 526.3KB Plik: WNIOSEK
pdf UCHWAŁA XI_15_2022.pdf 795.2KB Plik: UCHWAŁA XI_15_2022.pdf
pdf ZGODA NA PRZETWARZANIE I PUBLIKACJĘ DANYCH OSOBOWYCH.pdf 417.86KB Plik: ZGODA NA PRZETWARZANIE I PUBLIKACJĘ DANYCH OSOBOWYCH.pdf

Podobne wiadomości:

do góry