Strona główna/Aktualności/Nagrody dla bierunian podczas 25. Gali Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach

Nagrody dla bierunian podczas 25. Gali Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach

Aktualności 11 Września 2019

7 września przedstawiciele świata biznesu, polityki i nauki z regionu spotkali się na jubileuszowej - 25. Gali Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach. Uroczystość miała miejsce w Hali Widowiskowo-Sportowej „Arena Gliwice” - jednym z najnowocześniejszych i największych obiektów tego rodzaju w Polsce. 

 


Podczas uroczystości Sebastian Macioł - Zastępca Burmistrza Miasta Bierunia odebrał Honorową Złotą Odznakę Krajowej Izby Gospodarczej za działalność na rzecz rozwoju Samorządu Gospodarczego. 
- Jestem dumny w dwójnasób -  powiedział Sebastian Macioł po odebraniu zaszczytnego wyróżnienia.- Po pierwsze dlatego, że właśnie w Gliwicach, 17 lat temu rozpocząłem swoją przygodę zawodową (w Regionalnej Izbie Przemysłowo - Handlowej przepracowałem 7 lat); po drugie, że znalazłem się w tak zaszczytnym gronie trzech innych osobistości dziś uhonorowanych, stając obok Jana Mężyka - Rektora Politechniki Śląskiej, Jana Kosmola - Prezesa Zarządu Parku Naukowo-Technologicznego „Technopark Gliwice” oraz Stanisława Ogryzka - Wiceprezesa Banku Spółdzielczego w Gliwicach.” 


Wyróżnienia wręczyli: Andrzej Arendarski - Prezes Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie oraz Wiktor Pawlik - Prezes Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach.

 

 

Drugą uhonorowaną podczas gali osobą był Łukasz Odelga, Naczelnik Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Nieruchomości Urzędu Miejskiego w Bieruniu, który otrzymał prestiżowy Medal RIPH w Gliwicach za szczególne osiągnięcia w rozwoju gospodarczym regionu. 

 

 


Gala była także okazją do świętowania dwóch innych jubileuszy. 10 lat temu po raz pierwszy na Gali właśnie wręczono nagrody „Marka Śląskie” dla przedstawicieli środowisk przemysłowo-gospodarczych, społecznych, kulturalnych, politycznych i sportowych. Drugi jubileusz to 160-lecie powołania do życia pierwszej Izby Handlowej w Gliwicach, której RIPH jest kontynuatorką.

 

W wydarzeniu uczestniczyło blisko 600 osób - osobistości ze świata biznesu, polityki i nauki. Uroczystość zgromadziła liczne grono przedstawicieli władz państwowych, regionalnych oraz przedsiębiorców. Imprezę uświetnił między innymi występ Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny.

Podobne wiadomości:

do góry