Strona główna/Aktualności/Miasto Bieruń Samorządowym Liderem Edukacji!

Miasto Bieruń Samorządowym Liderem Edukacji!

Aktualności 17 Grudnia 2019

Miasto Bieruń uhonorowane zostało wyróżnieniem nadzwyczajnym „PRIMUS” w IX edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i  Samorządów Województw „Samorządowy Lider Edukacji”! Ponadto bieruński samorząd po raz ósmy z rzędu otrzymał certyfikat SAMORZĄDOWY LIDER EDUKACJI. W tym roku Burmistrz Miasta Bierunia Krystian Grzesica otrzymał dodatkowo honorowy tytuł MECENASA WIEDZY.

 

 

11 grudnia 2019 roku w zabytkowej Sali Reprezentacyjnej Domu Towarzystwa Kredytowego w Łodzi odbyła się Uroczysta Gala Finałowa IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji”. Na uroczystości gościło kilkudziesięciu prezydentów, wójtów, burmistrzów i starostów, reprezentujących samorządy z całej Polski. Uczestnicy Gali odebrali certyfikaty i statuetki „Samorządowy Lider Edukacji” przyznane za szczególne osiągnięcia w dziedzinie polityki oświatowej i zarządzania szkolnictwem.

Program „Samorządowy Lider Edukacji” to jeden z najbardziej prestiżowych projektów certyfikacyjnych w Polsce.

 

 

Miasto Bieruń otrzymało dwa wyróżnienia:

Certyfikat SAMORZADOWY LIDER EDUKACJI nadawany jest  w oparciu o ocenę dokonaną przez Komisję Ekspertów, reprezentujących środowiska naukowe. Potwierdza, że nasze miasto prowadzi lokalną politykę oświatową w sposób efektywny, nowoczesny, skuteczny, w oparciu o najwyższe standardy jakościowe. Przypomnijmy, że certyfikat ten otrzymaliśmy już po raz ósmy z rzędu!

Wyróżnienie nadzwyczajne „PRIMUS” natomiast umiejscawia jednostki samorządu terytorialnego, którym je nadano w elitarnym gronie najbardziej innowacyjnych i skutecznych polskich samorządów w dziedzinie polityki edukacyjnej i zarządzania oświatą. Warto podkreślić, że Miasto Bieruń uhonorowane tym wyróżnieniem było już dwa razy - w 2015 oraz w 2018 rok! W tym roku statuetkę PRIMUS otrzymało po raz trzeci w historii!

 

Trzecie wyróżnienie otrzymał sam Burmistrz Bierunia!

MECENAS WIEDZY to wyróżnienie specjalne przyznane menadżerom certyfikowanych jednostek samorządu terytorialnego, wykazującym się szczególnym, osobistym zaangażowaniem na rzecz rozwoju nowoczesnej, innowacyjnej edukacji. W tym roku tytułem tym uhonorowany został Krystian Grzesica - Burmistrz Miasta Bierunia.

 

Realizacja zadań oświatowych stanowi obecnie jedno z najważniejszych wyzwań dla samorządów. Polityka oświatowa samorządów lokalnych polega na określaniu priorytetów edukacyjnych i opracowaniu zgodnego z nimi wieloletniego planu działań i decyzji - nie tylko finansowych, ale także organizacyjnych programowych czy marketingowych. Ocena każdej gminy czy powiatu trwa około trzech miesięcy. W tym czasie eksperci zapoznali się m.in. z dokumentacją dotyczącą polityki oświatowej, wynikami nauczania w szkołach prowadzonych przez samorząd, opiniami środowisk lokalnych, stanem bazy materialnej placówek oświatowych i zakresem oferty edukacyjnej samorządu.

 

 

Podobne wiadomości:

do góry