• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Jarmark Świąteczny 2019 w Bieruniu

Jarmark Świąteczny 2019 w Bieruniu

Aktualności 17 Grudnia 2019

Nastrojowa muzyka, świąteczne zapachy, barwne stragany, bajkowe dekoracje i wspólne wprawianie się w świąteczny nastrój - tak w skrócie podsumować można Jarmark Bożonarodzeniowy w Bieruniu, który odbył się w minioną niedzielę, 15 grudnia.

 

Była to wyjątkowa niedziela, w trakcie której do Bierunia zawitała Bożonarodzeniowa atmosfera. Na bieruńskim rynku uroczyście zaświecona została choinka, na scenie wystawiona została świąteczna bajka, a dzieci i młodzież zachwycały publiczność swoimi mikołajkowo-anielskimi występami artystycznymi.

 

To co zachwycało najbardziej to ogromna frekwencja! Rynek wypełniony był przez bieruńskie rodziny od godziny 15.00, aż do godzin wieczornych. Jarmarkowi Świątecznemu towarzyszyły również dodatkowe atrakcje - prezentacja nowoczesnych, ekologicznych, gazowych autobusów SOR oraz oficjalna premiera Komiksu opowiadającego historię i legendy Bierunia.

W trakcie jarmarku nastąpiło symboliczne przekazanie Burmistrzowi Miasta Bierunia klucza do nowych autobusów, które jeździć będą teraz po powiecie bieruńsko- lędzińskim oraz na trasie Tychy-Bieruń. Oficjalnie zainaugurowano też sprzedaż komiksu wydanego przez Bieruński Ośrodek Kultury i Muzeum Miejskie (w organizacji) pt.: UTOPCOWE STORY.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Bieruniu to jednak przede wszystkim masa kolorowych kramów, straganów i innych stoisk, na których nie zabrakło lokalnych wyrobów, dzieł rękodzielniczych i świątecznych gadżetów. Ukoronowaniem tego magicznego wieczoru były koncerty kolędowe chóru "POLONIA" oraz Orkiestry Dętej KWK "PIAST".

 

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom za liczne przybycie na bieruński rynek oraz za wspólne spędzenie niezapomnianej niedzieli na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Bieruniu, w trakcie których niezwykle odczuwalny był świąteczny klimat.

 

 

Jarmark Bożonarodzeniowy 2019

 

 

Podobne wiadomości:

do góry