• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/AKTUALIZACJA: Zmiana organizacji ruchu na bieruńskiej starówce

AKTUALIZACJA: Zmiana organizacji ruchu na bieruńskiej starówce

Aktualności 18 Czerwca 2024

Rozpoczęły się prace związane z wprowadzeniem zmian organizacji ruchu na starówce. Pierwsze zmiany już weszły w życie: ulica Krakowska stała się drogą z pierwszeństwem przejazdu na skrzyżowaniach z ul. Spyry i Kudery. Jakie jeszcze zmiany przed nami i od kiedy zaczną obowiązywać? Wyjaśniamy poniżej.

rynek BieruńRynek w Bieruniu / ARC

Od 18 czerwca 2024 r. weszła w życie nowa organizacja ruchu na ulicy Krakowskiej i skrzyżowaniach z ulicami Spyry i Kudery.

 

Co się zmieniło?

 

  • Na skrzyżowaniach ulicy Krakowskiej z ulicami Spyry i Kudery nie obowiązuje już reguła prawej ręki, a drogą z pierwszeństwem przejazdu jest ul. Krakowska.
  • Skrzyżowanie ul. Krakowskiej z ul. ks. Macierzyńskiego pozostaje - jak do tej pory - skrzyżowaniem z pierwszeństwem przejazdu dla jadących ul. Krakowską.

Prosimy o zwiększoną uwagę i zachowanie ostrożności!

 

Dodatkowo w obrębie rynku wyznaczono dodatkowe stanowiska postojowe.

Ponadto od 1 lipca zmieni się także sposób pobierania opłat w strefie płatnego parkowania (obszar rynku). Opłaty nie będą już pobierane przez inkasenta. W dwóch miejscach w obrębie rynku pojawią się parkomaty, w których będzie można dokonać płatności gotówką, kartą płatniczą lub blikiem.

 

Opłata za postój będzie pobierana w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach 7:00 - 17:00 (wcześniej: od 8:00 do 16:00).

 

Będą obowiązywać także nowe stawki opłat:

  • 1 złoty - za pierwszą rozpoczętą godzinę postoju
  • 2 złote - za drugą rozpoczętą godzinę postoju
  • 3 złote - za trzecią rozpoczętą godzinę postoju
  • 1 złoty - za czwartą i każdą następną rozpoczętą godzinę postoju

 

Link do uchwały nr IV/1/2024 Rady Miejskiej w Bieruniu z dnia 27 marca 2024 r. w sprawie ustalenia Strefy Płatnego Parkowania dla pojazdów samochodowych na drogach publicznych na obszarze Gminy Bieruń, ustalenia wysokości stawek opłat za postój pojazdów samochodowych oraz określenia sposobu ich pobierania:
https://dzienniki.slask.eu/legalact/2024/2867/

 

 

Podobne wiadomości:

do góry