• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Miasto Bieruń po raz dziewiąty Samorządowym Liderem Edukacji!

Miasto Bieruń po raz dziewiąty Samorządowym Liderem Edukacji!

Aktualności 7 Lipca 2021

5 lipca 2021 roku w Lublinie odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczano Certyfikaty i Znaki Jakości „Samorządowy Lider Edukacji”. W imieniu Gminy Bieruń wyróżnienia odebrali Sebastian Macioł - Zestępca Burmistrza Miasta Bierunia i Katarzyna Mazurczyk - Naczelnik Wydziału Nadzoru i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Bieruniu.

lider

W Sali Koncertowej podczas uroczystości zorganizowanej przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję Kreatywną PRC, wyróżniono Gminy, Powiaty i Samorządne Województwa, które wysoki poziom lokalnej polityki oświatowej łączą z nowatorskimi i innowacyjnymi działaniami z obszaru zarządzania publicznego.

 

Lider

 

W Programie "Samorządowy Lider Edukacji" już po raz dziesiąty Komisja Konkursowa, pod przewodnictwem prof. Dariusza Rotta z Uniwersytetu Śląskiego, wyróżniła najlepsze polskie samorządy, kreujące nowoczesną, nowatorską i efektywną politykę edukacyjną oraz podejmujące skuteczne działania na rzecz rozwoju lokalnej nauki i kultury. -Misją Programu „Samorządowy Lider Edukacji” jest identyfikowanie i promowanie samorządów, które rozwój edukacji traktują jak swój priorytet, podejmują w tej dziedzinie odważne decyzje i nieszablonowe działania, skutkujące podnoszeniem jakości kształcenia oraz wdrażaniem ciekawych rozwiązań oświatowych: w aspekcie programowym, infrastrukturalnym czy kadrowym - tłumaczy Grażyna Kaczmarczyk, Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

 

lider

 

Poza certyfikatem "Samorządowy Lider Edukacji" Miasto Bieruń otrzymało również zaszczytny tytuł LIDER WŚRÓD LIDERÓW w związku z faktem, że "Samorządowym Liderem Edukacji" zostało po raz dziewiąty.

Certyfikat SAMORZADOWY LIDER EDUKACJI nadawany jest  w oparciu o ocenę dokonaną przez Komisję Ekspertów, reprezentujących środowiska naukowe. Potwierdza, że nasze miasto prowadzi lokalną politykę oświatową w sposób efektywny, nowoczesny, skuteczny, w oparciu o najwyższe standardy jakościowe. Przypomnijmy, że certyfikat ten otrzymaliśmy już po raz dziewiąty z rzędu!

 

lider

Program „Samorządowy Lider Edukacji” to jeden z najbardziej prestiżowych projektów certyfikacyjnych w Polsce.

 

 

Realizacja zadań oświatowych stanowi obecnie jedno z najważniejszych wyzwań dla samorządów. Polityka oświatowa samorządów lokalnych polega na określaniu priorytetów edukacyjnych i opracowaniu zgodnego z nimi wieloletniego planu działań i decyzji - nie tylko finansowych, ale także organizacyjnych programowych czy marketingowych. Ocena każdej gminy czy powiatu trwa około trzech miesięcy. W tym czasie eksperci zapoznali się m.in. z dokumentacją dotyczącą polityki oświatowej, wynikami nauczania w szkołach prowadzonych przez samorząd, opiniami środowisk lokalnych, stanem bazy materialnej placówek oświatowych i zakresem oferty edukacyjnej samorządu.

 

lider

Podobne wiadomości:

do góry