• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Szybkie połączenie autobusowe Bieruń-Katowice już działa! Zachęcamy do korzystania z METROLINII

Szybkie połączenie autobusowe Bieruń-Katowice już działa! Zachęcamy do korzystania z METROLINII

Aktualności 7 Lipca 2021

Można już chyba mówić o znaczącym postępie w rozwoju transportu publicznego na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, w tym w Gminie Bieruń. Zarząd Transportu Metropolitalnego uchomił już łącznie 8 metrolinii, a jedna z nich obsługuje Bieruń. Co to oznacza dla mieszkańców? Szybkie połączenie autobusowe, pozwalające na dojazd z Bierunia do Katowic w około 60 minut. W godzinach szczytu autobus kursował będzie co 30 minut!

Metrolinia

3 lipca uruchomiona została nowa linia autobusowa M22 relacji Bojszowy - Bieruń - Lędziny - Mysłowice - Katowice, której organizatorem jest Zarząd Transportu Metropolitalnego. Jest to linia tzw. szybkiego połączenia, pozwalająca na dojazd z Bierunia do Katowic w około 60 minut. Autobusy tej linii zatrzymują się w miastach na kluczowych przystankach węzłowych, gdzie krzyżują się trasy linii autobusowych. W Bieruniu autobusy tej linii zatrzymują się na przystankach "Bieruń Ściernie" oraz "Bieruń Plac Autobusowy".

Linia w godzinach szczytu porannego i południowego kursuje z częstotliwością co 30 minut, w pozostałych okresach dnia z częstotliwością co 60 minut.

 

Czytaj również:

metrolinia

Rozkład jazdy linii M22 dostępny jest na stronie ZTM- KLIKNIJ I ZAPOZNAJ SIĘ!

 

Warto wiedzieć, że Górnośląsko-Zagłebiowska Metropolia pracuje intensywnie nad uruchomieniem linii metropolitalnej M108, na trasie Imielin - Chełm Śląski - Bieruń - Tychy. 

Linia ta w projekcie ma zastąpić linię 54, jednak znacząco wzrośnie częstotliwość kursowania autobusów na tej trasie - z 32 kursów w dni robocze na linii 54 do 48 kursów na linii M108. Linia ma kursować od wczesnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych, z częstotliwością co 30 minut w godzinach porannego i popołudniowego szczytu oraz co 60 minut w pozostałych porach dnia. Znacząco ma wzrosnąć liczba kursów w dni wolne od pracy. Tutaj planuje się częstotliwość kursowania autobusów od godzin porannych do wieczornych z częstotliwością co 60 minut (24 kursów na linii M108 w porównaniu do 9 kursów na linii 54).

Linia ta będzie zatrzymywać się na wszystkich przystankach obecnej linii 54. Obecnie trwają uzgodnienia szczegółów linii z poszczególnymi gminami. Uruchomienie linii planowane jest wstępnie na IV kwartał br. lub I kwartał roku przyszłego.

 

 

Jednocześnie przypominamy, że w Bieruniu działa pięć przewozowych linii gminnych: A, A-1, B, C i D, które są całkowicie bezpłatne. Zachęcamy do częstego korzystania z nich (koszt przejazdu - 0 zł) - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

Podobne wiadomości:

do góry