• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Konsultacje społeczne na temat ochrony środowiska - zakaz używania kotłów na paliwa stałe

Konsultacje społeczne na temat ochrony środowiska - zakaz używania kotłów na paliwa stałe

Aktualności 6 Czerwca 2023

Drodzy Mieszkańcy, pragniemy zaprosić Was do udziału w trzeciej rundzie konsultacji społecznych dotyczących działań zmierzających do poprawy stanu środowiska naturalnego w naszym regionie. To bardzo ważne tematy z jakimi zmierzyć muszą się wszystkie gminy w Polsce. Miasto Bieruń sporo robi w tym kierunku i odnotowuje wiele sukcesów, ale niezwykle ważnym elementem prac nad długofalową strategią działania są konsultacje z Mieszkańcami. Dziś chcemy zapytać Was o to, czy Waszym zdaniem powinien być wprowadzony zakaz używania kotłów na paliwa stałe w nowo budowanych obiektach. Na Wasze opinie czekamy do 18 czerwca!

 

KLIKNIJ TUTAJ I WYPEŁNIJ ANKIETĘ!

 

grafika

 

Zapraszamy do udziału w kolejnej odsłonie konsultacji dotyczących rozwiązań sprzyjających przeciwdziałaniu zmianom klimatu i przyjaznych środowisku. Tym razem chcemy dowiedzieć się, co mieszkańcy i mieszkanki naszego miasta myślą o ważnym rozwiązaniu, które może wpływać na jakość powietrza w naszej gminie. Chodzi o stosowanie kotłów na paliwo stałe (m.in. na węgiel, drewno, pelet , brykiety) w nowych budynkach. Podkreślmy, że chodzi o obiekty nowo budowane!

 

To już kolejny etap konsultacji dotyczących rozwiązań sprzyjających przeciwdziałaniu zmianom klimatu i przyjaznych środowisku. Urząd Miejski w Bieruniu organizuje je wspólnie z Instytutem Spraw Publicznych na platformie https://polltix.co/pl/. Na opinie czekamy do 18 czerwca br. (do końca dnia), ale zachęcamy do udzielenia odpowiedzi od razu. Zajmuje to tylko chwilę.

 

Nasze konsultacje realizujemy wspólnie z Instytutem Spraw Publicznych, który swoją siedzibę ma w Warszawie. Dzięki współpracy z jednym z wiodących polskich think-tank'ów, który jest przy tym niezależnym ośrodkiem badań i analiz politycznych, nasze miasto ma szansę otrzymać profesjonalną analizę danych, precyzyjną diagnozę oraz wiele cennych informacji, sugestii i porad niezbędnych do planowania kolejnych strategicznych działań.

 

Nasz konsultacyjny projekt realizowany jest w kilku rundach. Za nami runda numer 1 i runda numer 2, a więc dwie pierwsze odsłony ankiety skierowanej do Mieszkańców Bierunia. Obecnie realizujemy rundę trzecią.

Poprzednio pytaliśmy Was:

Serdecznie zachęcamy do przemyślanego wypełnienia trzeciej ankiety. Nie powinno to zająć Państwu dłużej niż munutę. Na Wasze opinie czekamy do niedzieli, 18 czerwca (do końca dnia). Potem ruszy runda numer 4, a więc ostatnia odsłona ankiety konsultacyjnej.

KLIKNIJ TUTAJ I WYPEŁNIJ ANKIETĘ!

 

Instytut Spraw Publicznych jest wiodącym polskim think-tankiem oraz niezależnym ośrodkiem badań i analiz politycznych, założonym w 1995 roku. Misją Instytutu jest przyczynianie się do świadomej debaty publicznej na temat kluczowych zagadnień polityki polskiej, europejskiej i globalnej. Główne obszary badań obejmują politykę europejską, politykę społeczną, społeczeństwo obywatelskie, migracje i politykę klimatyczną.

 

logo

 

Wspólnie z mieszkańcami Bierunia i Instytutem Spraw Publicznych w Warszawie chcemy zastanowić się nad tym, co warto zrobić, aby nam wszystkim żyło się w mieście przyjemniej i zdrowiej oraz, aby umożliwić naszemu miastu rozwój przez kolejne lata. Zależy nam na poznaniu Państwa opinii i uzyskaniu uwag, które będziemy mogli uwzględnić przygotowując długofalowy program działań (rozłożony na lata i dekady).

 

Jakie działania podjęło Miasto Bieruń w ostatnich latach, by przeciwdziałać zmianom klimatu i poprawić jakość powietrza w regionie?

 

  • Realizujemy (od kilkunastu lat) Program Ograniczenia Emisji na terenie miasta Bierunia

Miasto walczy ze smogiem!

 

  • Jesteśmy partnerem rządowego programu CZYSTE POWIETRZE

Co zrobić aby płacić mniej za ogrzewanie domu? Skorzystaj z CZYSTEGO POWIETRZA

 

  • Realizujemy tzw. ZIELONE KONTROLE

Za nami ponad 1700 zielonych kontroli!

 

  • Realizujemy tzw. REWOLUCJĘ OŚWIETLENIOWĄ - wymianiemy w mieście setki opraw oświetleniowych na nowoczesne energooszczędne

Bieruń nagrodzony tytułem Lidera Transformacji Energetycznej!

 

  • Termomodernizujemy budynki gminne

Ku końcowi zmierzają prace remontowe budynków gminnych

 

  • Realizujemy zielone inicjatywy obywatelskie, np.: Zielony Budżet Miasta Bierunia (#RazezZazieleniamyBieruń)

Wyniki Zielonego Budżetu Miasta Bierunia 2024!

 

  • Modernizujemy Centra Przesiadkowe i budujemy ścieżko rowerowe

Bieruń przaje rowerzystom!

Centrum przesiadkowe etap II. Powstaje spójna sieć dróg rowerowych

Podobne wiadomości:

do góry