• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Konsultacje społeczne na temat ochrony środowiska- ZIELONY BUDŻET

Konsultacje społeczne na temat ochrony środowiska- ZIELONY BUDŻET

Aktualności 17 Maja 2023

Drodzy Mieszkańcy, pragniemy zaprosić Was do udziału w drugiej rundzie konsultacji społecznych dotyczących działań zmierzających do poprawy stanu środowiska naturalnego w naszym regionie. To bardzo ważne tematy z jakimi zmierzyć muszą się wszystkie gminy w Polsce. Miasto Bieruń sporo robi w tym kierunku i odnotowuje wiele sukcesów, ale niezwykle ważnym elementem prac nad długofalową strategią działania są konsultacje z Mieszkańcami. Dziś chcemy zapytać Was o to, jak Waszym zdaniem sprawdza się Zielony Budżet Miasta Bierunia i czy formuła w jakiej się odbywa jest dla Was zadawalająca.

 

KLIKNIJ TUTAJ I WYPEŁNIJ ANKIETĘ!

Od pewnego czasu w naszym mieście jest realizowany Zielony Budżet Miasta Bierunia - zielonybierun.budzet-obywatelski.org.To forma zasięgania opinii mieszkańców, mająca na celu zdiagnozowanie ich potrzeb w zakresie działań dotyczących szeroko pojętej ekologii, ochrony środowiska i estetyki najbliższego otoczenia. Przede wszystkim skupia się na zwiększeniu objętości terenów zielonych. Zależy nam na upowszechnieniu stosowania tego narzędzia przez osoby mieszkające w naszym mieście. Dlatego prosimy o odpowiedź na pytanie dotyczące możliwych kierunków jego zmiany tak, by zachęcić do zaangażowania więcej osób.

To już kolejny etap konsultacji dotyczących rozwiązań sprzyjających przeciwdziałaniu zmianom klimatu i przyjaznych środowisku. Urząd Miejski w Bieruniu organizuje je wspólnie z Instytutem Spraw Publicznych na platformie https://polltix.co/pl/. Na opinie czekamy do 3 czerwca br. (do końca dnia), ale zachęcamy do udzielenia odpowiedzi od razu. Zajmuje to tylko chwilę.

 

ekologia

 

Nasze konsultacje realizujemy wspólnie z Instytutem Spraw Publicznych, który swoją siedzibę ma w Warszawie. Dzięki współpracy z jednym z wiodących polskich think-tank'ów, który jest przy tym niezależnym ośrodkiem badań i analiz politycznych, nasze miasto ma szansę otrzymać profesjonalną analizę danych, precyzyjną diagnozę oraz wiele cennych informacji, sugestii i porad niezbędnych do planowania kolejnych strategicznych działań.

 

Nasz konsultacyjny projekt realizowany będzie w kilku rundach. Za nami runda numer 1, a więc pierwsza odsłona ankiety skierowanej do Mieszkańców Bierunia. Obecnie realizujemy rundę drugą.

Poprzednio pytaliśmy Was:

Serdecznie zachęcamy do przemyślanego wypełnienia drugiej ankiety. Nie powinno to zająć Państwu dłużej niż munutę. Na Wasze opinie czekamy do soboty, 3 czerwca (do końca dnia). Potem ruszy runda numer 3, a więc kolejna odsłona ankiety konsultacyjnej.

KLIKNIJ TUTAJ I WYPEŁNIJ ANKIETĘ!

 

Wspólnie z mieszkańcami Bierunia i Instytutem Spraw Publicznych w Warszawie chcemy zastanowić się nad tym, co warto zrobić, aby nam wszystkim żyło się w mieście przyjemniej i zdrowiej oraz, aby umożliwić naszemu miastu rozwój przez kolejne lata. Zależy nam na poznaniu Państwa opinii i uzyskaniu uwag, które będziemy mogli uwzględnić przygotowując długofalowy program działań (rozłożony na lata i dekady).

W tym celu, za pośrednictwem platformy Polltix, zadajemy Państwu pytania. Na odpowiedź na drugą z nich czekamy do 3 czerwca br. do końca dnia (do godz. 23.59).

 

ZBMB

 

 

Instytut Spraw Publicznych jest wiodącym polskim think-tankiem oraz niezależnym ośrodkiem badań i analiz politycznych, założonym w 1995 roku. Misją Instytutu jest przyczynianie się do świadomej debaty publicznej na temat kluczowych zagadnień polityki polskiej, europejskiej i globalnej. Główne obszary badań obejmują politykę europejską, politykę społeczną, społeczeństwo obywatelskie, migracje i politykę klimatyczną.

 

logo

 

 

Dowiedz się więcej o obecnej formule Zielonego Budżetu Miasta Bierunia:

 

 

Podobne wiadomości:

do góry