• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Trwa weryfikacja merytoryczna Zielonych Projektów

Trwa weryfikacja merytoryczna Zielonych Projektów

Aktualności 5 Kwietnia 2023

Zakończyła się weryfikacja formalna wniosków złożonych w ramach trzeciej edycji Zielonego Budżetu Miasta Bierunia. Rozpoczął się proces weryfikacji merytorycznej, który potrwa maksymalnie do dwóch tygodni. Potem zbierze się Zespół Oceniający, który dokona wyboru tych projektów, spośród zweryfikowanych pozytywnie, które doczekają realizacji w przyszłym roku.

Podsumujmy: do 31 marca trwał nabór wniosków do Zielonego Budżetu Miasta Bierunia 2024. Złożonych zostało w sumie 13 propozycji projektów. Jeden z projektów nie przeszedł pomyślnie weryfikacji formalnej, zatem do weryfikacji merytorycznej (drugi etap procesu weryfikacji) zakwalifikowanych zostało 12 projektów. Ich lista dostępna jest POD LINKIEM - KLIKNIJ TUTAJ.

 

ZBMBKLIKNIJ TUTAJ I ZAPOZNAJ SIĘ Z PROJEKTAMI

 

 

Fragment regulaminu:

3. W etapie drugim następuje weryfikacja merytoryczna, której dokonują właściwe komórki Urzędu Miejskiego w Bieruniu. Weryfikacja merytoryczna projektów prowadzona jest pod kątem analizy:
1) zgodności z obowiązującym prawem,

2) zgodności z obowiązującymi dokumentami strategicznymi, bądź planami i zamierzeniami miasta
(zgodność z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego),

3) realności i możliwości realizacji,

4) rzeczywistego kosztu realizacji i przyszłych kosztów.

4. W przypadku pozytywnej oceny wniosku w drugim etapie, wniosek zostaje przekazany do Zespołu Oceniającego, który realizuje trzeci etap weryfikacji.

 

ZMBM

W drugiej połowie kwietnia zbierze się Zespół Oceniający zielone projekty i dokona ostatecznego wyboru projektów przeznaczonych do realizacji. Przypomnijmy, że na Zielony Budżet Miasta Bierunia 2024 przeznaczono kwotę 120 000 zł. Zatem w ramach tej kwoty dokonany zostanie wybór. Warto podkreślić, że najtańszy złożony w ramach ZBMB 2024 projekt opiewa na kwotę 645 zł, a najdroższy 39 855,15 zł. Zgodnie z regulaminem wartość projektu nie może przekroczyć kwoty 40 000 zł.

Przypomnijmy, że w pierwszej edycji Zielonego Budżetu do realizacji wybrano 6 zielonych zadań, a w drugiej edycji - 5. W obu minionych edycjach Mieszkańcy do zadysponowania mieli kwotę 100 000 zł, a wartość jednego projektu nie mogła przekroczyć kwoty 30 000 zł.

 

Już wkrótce ogłoszony zostanie

Nabór na członka Zespołu Oceniającego Zielone Projekty!

 

 

Czytaj również:

 

 

Kategoria: powiązane pliki [1]
Format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
pdf Zarządzenie Burmistrza - regulamin 862.2KB Plik: Zarządzenie Burmistrza - regulamin

Podobne wiadomości:

do góry