• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Zobaczcie jak wyglądał Dzień Dziecka 2023 w Bieruniu!

Zobaczcie jak wyglądał Dzień Dziecka 2023 w Bieruniu!

Aktualności 5 Czerwca 2023

Nie sposób w słowach wyrazić emocji, jakie panowały w niedzielę, 4 czerwca w Mini Arboretum, gdzie świętowaliśmy Dzień Dziecka, dlatego zachęcamy Was do obejrzenia bogatej galerii zdjęć podsumowującej imprezę. Pogoda tego dnia była piękna, a do naszego prześlicznego parku botanicznego przybyły tłumy! Dzieciaki skorzystać mogły z bardzo bogatej oferty zajęć, a i dla ich rodziców nie zabrakło atrakcji.

 

stoiskoJak co roku, Miasto Bieruń zapraszało dzieciaki na swoje stoiskowypełnione dobrą energią!

 

Tematem przewodnim tegorocznego DNIA DZIECKA w Mini Arboretum był cyrk, stąd w programie znalazły się m.in.: występ magicznego. klauna i popisy cyrkowego szczudlarza. Ponadto dzieci miały okazję zobaczyć ekologiczny spektakl teatralny, a także odwiedzić stoisko bieruńskiego ekodoradcy, który przygotował dla nich konkurs z wiedzy o ekologi z ekologicznymi nagrodami.

Były sportowe animicje, darmowe dmuchańce, stoiska gastronomiczne, konkursy z nagrodami i występy dzieciaków z bieruńskich szkół i przedszkoli. Miasto Bieruń rozdawało bieruńskie gadżety, a pracownicy BOK-u i BOSiR-u realizowali bardzo ciekawe zajęcia dla uczestników festynu.

 

szczudlarzCyrkowy szczudlarz zabawiał najmłodszych

 

Przypomnijmy, że dokładnie osiem lat temu, latem 2015 roku, w Bjasowicach powstało Mini Arboretum - park sensoryczny charakteryzujący się niecodziennym układem i imponującą różnorodnością roślin. Pierwotnie teren ten miał pełnić funkcje przyrodnicze, relaksacyjne i edukacyjne - jako ogród botaniczny ze ścieżkami spacerowymi. W kolejnych latach wzbogacony został m.in. o plac zabaw, siłownię napowietrzną, oraz wiato-scenę, dzieki czemu zyskał również fukcje rekreacyjno - rozrywkowe.

Obszar parku to 5 hektarów zagospodarowanej zieleni otoczonej ścieżkami spacerowymi i rowerowymi. Wyposażony został w lampy solarne, które nie wymagają zasilania zewnętrznego, a także w ławeczki i tablice edukacyjne.

 

DZIEŃ DZIECKA 2023

Podobne wiadomości:

do góry