• język migowy
 • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Co zrobić aby płacić mniej za ogrzewanie domu? Skorzystaj z CZYSTEGO POWIETRZA

Co zrobić aby płacić mniej za ogrzewanie domu? Skorzystaj z CZYSTEGO POWIETRZA

Aktualności 11 Stycznia 2024

Poprzedni, 2022 r. ze względu na niezależną od Nas wszystkich sytuację geopolityczną, przyniósł szereg negatywnych skutków, również w zakresie dostępności i kosztów energii. Wielu właścicieli domów jednorodzinnych, po doświadczeniach poprzednich sezonów, już teraz zastanawia się co zrobić aby kolejny okres grzewczy przejść bezpiecznie, w komforcie cieplnym i bez przepłacania. Jest na to sposób! Wejdżcie na stronę: czystepowietrze.gov.pl

 

czyste powietrze

 

Przypomnijmy:

Gmina Bieruń w dniu 30.12.2020 r. podpisała porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach (WFOŚIGW) na prowadzenie w Bieruniu punktu konsultacyjno-informacyjnego, w którym mieszkańcy mogą uzyskiwać wszelkie informacje dot. funkcjonowania Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”.

W programie tym można uzyskać dotacje na realizację przedsięwzięć w zakresie termomodernizacji budynków osób fizycznych (do wymiany źródeł ciepła, modernizacji instalacji c.o. i c.w.u., montażu mikroinstalacji fotowoltaicznej, ocieplenia przegród budowlanych, wymiany okien, drzwi zewnętrznych itp.).

W puncie tym przeszkolony przez WFOŚiGW pracownik pomaga mieszkańcom w składaniu wniosków o dofinansowanie do zadań termomodernizacyjnych jakie mieszkańcy chcą wykonać w swoich budynkach, a po wykonaniu tych zadań pomaga przy składaniu wniosków o płatność.

 

Podsumujmy:

Realizacja programu Czyste Powietrze na terenie gminy Bieruń na dzień 31.12.2023 r.

 • Liczba złożonych wniosków o dofinansowanie: 946
 • Liczba zawartych umów o dofinansowanie: 857
 • Liczba zrealizowanych przedsięwzięć:  641
 • Kwota wypłaconych dotacji: 8 493 673,26 zł

 

 

czyste powietrze

 

Warto zapoznać się z programem "Czyste Powietrze", który oferuje nie tylko bezzwrotne wsparcie finansowe przyznawane przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (wfośigw). Inwestycja, którą możesz sfinansować z Programu pozwoli na znaczne zmniejszenie zużycia energii przy utrzymaniu bezpieczeństwa i komfortu cieplnego w domu, a przy tym przyniesie niższe rachunki za ogrzewanie.

Z programu "Czyste Powietrze" otrzymasz wsparcie na docieplenie ścian, dachu, wymianę okien i drzwi, zainstalowanie wentylacji z odzyskiem ciepła oraz wymianę starego pieca na paliwo stałe na nowe, efektywne źródło ciepła, które zużywa mniej energii z pożytkiem dla rodzinnego portfela, a przy tym emituje mniej zanieczyszczeń do powietrza.

 

grafika 1

 

 

grafika 2

 

grafika 3

 

grafika 4

 

grafika 5

 

grafika 6

 

grafika 7

 

 

Ciepły, bezpieczny dom to podstawa dobrostanu rodziny, dlatego Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wraz z wfośigw przygotował na 2023 r. ważne zmiany w Programie, dzięki którym możesz otrzymać nawet do 136 tys. zł dofinansowania. Tak wysokie bezzwrotne wsparcie możliwe jest obecnie z uwagi na  podniesienie poziomów dotacji na poszczególne elementy termomodernizacji.

Zanim przystąpisz do programu, warto jest wykonać audyt energetyczny, to dokument opracowany przez specjalistę, który pokazuje co w domu należy docieplić, zainstalować i wymienić w ramach termomodernizacji, aby była ona kompleksowa. Taka kompleksowa termomodernizacja umożliwia otrzymanie najwyższej dotacji, a później płacenie niższych rachunków.

Do programu może przystąpić każdy, kogo roczny dochód nie przekracza 135 tys. zł.

Już dziś zainteresuj się programem "Czyste Powietrze". Teraz jest najlepszy czas na złożenie wniosku, znalezienie wykonawcy i przeprowadzenie inwestycji, aby spokojnie zdążyć przed kolejnym sezonem grzewczym

Na swoje pytania znajdziecie Państwo odpowiedź na stronie czystepowietrze.gov.pl, np.  w nagraniach i prezentacjach Akademii Czystego Powietrza - KLIKNIJ TUTAJ I DOWIEDZ SIE WIĘCEJ

 

O Program możesz dopytać w naszym Urzędzie Miejskim w Bieruniu (ul. Rynek 14).

Numery telefonu:
 
 • (32) 708 09 85
 • (32) 708 09 86

 

 

Co zrobić aby rachunki za ogrzewanie zamiast rosnąć - malały?

Nie zwlekaj, zapoznaj się już dziś z programem Czyste Powietrze, który znacznie poprawi warunki życia i zdrowia Twojej rodziny!

 

Przypomnijmy iż, w Urzędzie Miejskim w Bieruniu działa Punkt Konsultacyjny Programu „Czyste Powietrze”. Pomoc i doradztwo w tym zakresie można również uzyskać u Ekodoradcy Gminy Bieruń  - Elżbiety Musialik -  pod nr telefonu (32) 70 80 964 oraz pod adresem mailowym: .

 

Więcej informacji znajdziecie pod LINKIEM - KLIKNIJ TUTAJ!

 

 

burmistrzAutor zdjęcia: Jolanta Pierończyk (Źródło: DZIENNIK ZACHODNI)

 

PUNKT KONSULTACYJNO-INFORMACYJNY W RAMACH PROGRAMU

„CZYSTE POWIETRZE”

CZYNNY JEST  WE WSZYSTKIE DNI ROBOCZE W GODZINACH:

 

 • w Poniedziałki  od 7:30-17:00
 • we Wtorki , Środy, Czwartki od 7:30 - 15:30
 • w Piątki od 7:30 - 14:00

 

Aby skorzystać z konsultacji w ww. punkcie należy wcześniej umówić się telefonicznie na wizytę pod numerami: 32 70 80 985 lub 32 70 80 986 w godzinach pracy Urzędu tj:

 • w Poniedziałki - od 7:30-17:00
 • we Wtorki, Środy, Czwartki - od 7:30 - 15:30
 • w Piątki - od 7:30 - 14:00

 

W linkach załączonych poniżej zamieszczone są wszelkie informacje dotyczące zasad udzielania dotacji, a w szczególności: na jakie zadania można uzyskać dotacje i w jakich kwotach, kto może otrzymać dotacje i w jakiej wielkości (w zależności od dochodów), jakie parametry winny spełniać materiały i urządzenia zastosowane do realizacji przedsięwzięć by uzyskać dotacje, informacje na temat ulgi termomodernizacyjnej i wiele innych.

 

Kategoria: powiązane pliki [1]
Format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
pdf Prezentacja programu CZYSTE POWIETRZE 1.01MB Plik: Prezentacja programu CZYSTE POWIETRZE

Podobne wiadomości:

do góry