• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Konsultacje społeczne na temat ochrony środowiska - TRANSPORT PUBLICZNY

Konsultacje społeczne na temat ochrony środowiska - TRANSPORT PUBLICZNY

Aktualności 21 Czerwca 2023

Drodzy Mieszkańcy, pragniemy zaprosić Was do udziału w czwartej, już ostatniej rundzie konsultacji społecznych dotyczących działań zmierzających do poprawy stanu środowiska naturalnego w naszym regionie. To bardzo ważne tematy z jakimi zmierzyć muszą się wszystkie gminy w Polsce. Miasto Bieruń sporo robi w tym kierunku i odnotowuje wiele sukcesów, ale niezwykle ważnym elementem prac nad długofalową strategią działania są konsultacje z Mieszkańcami. Dziś chcemy zadać Wam dwa pytania dotyczące komunikacji miejskiej w Bieruniu. Prosimy o przemyslane odpowiedzi. Na Wasze opinie czekamy do 30 czerwca!

 

UDZIEL ODPOWIEDZI NA PIERWSZE PYTANIE!

UDZIEL ODPOWIEDZI NA DRUGIE PYTANIE!

 

KONSULTACJE

 

Zapraszamy do udziału w ostatniej odsłonie konsultacji dotyczących rozwiązań sprzyjających przeciwdziałaniu zmianom klimatu i przyjaznych środowisku. Tym razem chcemy poznać opinie mieszkańców i mieszkanek naszego miasta dotyczące rozwiązania, które może sprzyjać zwiększeniu częstotliwości korzystania z komunikacji publicznej w naszym mieście. Chodzi o uruchomienie w okresie wakacji nowych połączeń ułatwiających dotarcie do miejsc rekreacyjnych i sportowych.Urząd Miejski w Bieruniu prowadzi te działanie wspólnie z Instytutem Spraw Publicznych, korzystając z platformy https://polltix.co/pl/. Zachęcamy do udzielenia odpowiedzi od razu. Zajmuje to tylko chwilę. Zapraszamy!

 

Nasze konsultacje realizujemy wspólnie z Instytutem Spraw Publicznych, który swoją siedzibę ma w Warszawie. Dzięki współpracy z jednym z wiodących polskich think-tank'ów, który jest przy tym niezależnym ośrodkiem badań i analiz politycznych, nasze miasto ma szansę otrzymać profesjonalną analizę danych, precyzyjną diagnozę oraz wiele cennych informacji, sugestii i porad niezbędnych do planowania kolejnych strategicznych działań.

 

Nasz konsultacyjny projekt realizowany jest w kilku rundach. Za nami 3 odsłony ankiety skierowanej do Mieszkańców Bierunia. Obecnie realizujemy rundę czwartą, już ostatnią.

Poprzednio pytaliśmy Was:

Serdecznie zachęcamy do przemyślanego wypełnieniadwóch krótkich ankiet. Nie powinno to zająć Państwu dłużej niż munutę. Na Wasze opinie czekamy do piątku, 30 czerwca (do końca dnia). Potem zaprezentujemy Państwu podsumowanie wszystkich rund ekologicznych konsultacji społecznych.

ANKIETA 1

ANKIETA 2

 

Jeśli ktoś z Państwa dysponuje odrobiną czasu więcej, a nie miał jeszcze okazji tego zrobić, zachęcamy do wypełnienia ankiety z rundy nr 1 (z pierwszej odsłony konsultacji). Link do niej poniżej.

Pytanie brzmiało: Jakiego typu działania mające na celu poprawę stanu środowiska i/lub przeciwdziałanie zmianom klimatu powinny być podjęte w Bieruniu w pierwszej kolejności?

 

KLIKNIJ TUTAJ I WYPEŁNIJ ANKIETĘ!

 

 

Instytut Spraw Publicznych jest wiodącym polskim think-tankiem oraz niezależnym ośrodkiem badań i analiz politycznych, założonym w 1995 roku. Misją Instytutu jest przyczynianie się do świadomej debaty publicznej na temat kluczowych zagadnień polityki polskiej, europejskiej i globalnej. Główne obszary badań obejmują politykę europejską, politykę społeczną, społeczeństwo obywatelskie, migracje i politykę klimatyczną.

 

logo

 

Ważna informacja! Proces zbierania opinii dotyczących działań służących poprawie stanu środowiska naturalnego i przeciwdziałaniu zmianom klimatu na terenie Bierunia nie oznacza, że zaproponowane przez Mieszkańców przedsięwzięcia będą od razu realizowane!

Wspólnie z mieszkańcami Bierunia i Instytutem Spraw Publicznych w Warszawie chcemy zastanowić się nad tym, co warto zrobić, aby nam wszystkim żyło się w mieście przyjemniej i zdrowiej oraz, aby umożliwić naszemu miastu rozwój przez kolejne lata. Zależy nam na poznaniu Państwa opinii i uzyskaniu uwag, które będziemy mogli uwzględnić przygotowując długofalowy program działań (rozłożony na lata i dekady).

 

eco biruń

 

Jakie działania podjęło Miasto Bieruń w ostatnich latach, by przeciwdziałać zmianom klimatu i poprawić jakość powietrza w regionie?

 

                                                                 

 

  • Realizujemy (od kilkunastu lat) Program Ograniczenia Emisji na terenie miasta Bierunia

Miasto walczy ze smogiem!

 

  • Jesteśmy partnerem rządowego programu CZYSTE POWIETRZE

Co zrobić aby płacić mniej za ogrzewanie domu? Skorzystaj z CZYSTEGO POWIETRZA

 

  • Realizujemy tzw. ZIELONE KONTROLE

Za nami ponad 1700 zielonych kontroli!

 

  • Realizujemy tzw. REWOLUCJĘ OŚWIETLENIOWĄ - wymianiemy w mieście setki opraw oświetleniowych na nowoczesne energooszczędne

Bieruń nagrodzony tytułem Lidera Transformacji Energetycznej!

 

  • Termomodernizujemy budynki gminne

Ku końcowi zmierzają prace remontowe budynków gminnych

 

  • Realizujemy zielone inicjatywy obywatelskie, np.: Zielony Budżet Miasta Bierunia (#RazezZazieleniamyBieruń)

Wyniki Zielonego Budżetu Miasta Bierunia 2024!

 

  • Modernizujemy Centra Przesiadkowe i budujemy ścieżko rowerowe

Bieruń przaje rowerzystom!

Centrum przesiadkowe etap II. Powstaje spójna sieć dróg rowerowych

 

Podobne wiadomości:

do góry