• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Europejski Tydzień Mobilności - BIERUŃ ROWEREM STOI!

Europejski Tydzień Mobilności - BIERUŃ ROWEREM STOI!

Aktualności 18 Września 2021

Trwa Europejski Tydzień Mobilności, a to doskonała okazja, by przypomnieć mieszkańcom Bierunia, że warto czasem przerzucić się z samochodu na rower. Miasto Bieruń systematycznie inwestuje w infrastrukturę rowerową, co bardzo sprzyja rowerzystom. W ostatnich latach w naszym mieście powstała cała masa nowych ścieżek rowerowych, a największe inwestycje rowerowe są własnie w realizacji. Zachęcamy mieszkańców do rezygnacji z samochodu i korzystania z jednośladów tak często, jak to możliwe. Tydzień Mobilności to dobry moment na powzięcie nowych postanowień.Z aczynamy!

 

mapkaPowyższa mapka przedstawia realizowane obecnie inwestycje rowerowe w Bieruniu

 

Poniższy film prezentuje dwie bardzo ważne, nowoczesne, niedawno powstałe drogi rowerowe w Bieruniu - wzdłuż ulicy Węglowej oraz wzdłuż ulicy Wylotowej. Jedna komunikuje ścieżkę rowerową (łączącą Bieruń Stary z Bieruniem Nowym) z Plantami Karola. Druga komunikuje rowerowo Bieruń z Lędzinami (pod wiaduktem), a także oba miasta ze Specjalną Strefą Ekonomiczną.

 

                                             

 

Więcej na temat inwestycji Miasta Bierunia w rozwój zrównoważonego transportu publicznego przeczytacie pod poniższymi linkami:

 

rowerGaleria zdjęć pokazująca bieruńskie ścieżki rowerowe znajduje się u dołu strony!

 

Rozwój zrównoważonej mobilności postępuje nie tylko poprzez intensywne działania Miasta Bierunia, ale również w skutek zadań realizowanych przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię, której Miasto Bieruń jest częścią.

W bieżącym roku Zarząd Transportu Metropolitalnego - jednostka GZM, która organizuje transport publiczny na całym obszarze Metropolii uruchomił dwie linie autobusowe, które znacząco usprawniły międzygminny transport publiczny, z którego korzystać mogą m.in. mieszkańcy Bierunia.

W lipcu uruchomiona została nowa linia autobusowa M22 relacji Bojszowy - Bieruń - Lędziny - Mysłowice - Katowice, której organizatorem jest Zarząd Transportu Metropolitalnego. Jest to linia tzw. szybkiego połączenia, pozwalająca na dojazd z Bierunia do Katowic w około 60 minut. Autobusy tej linii zatrzymują się w miastach na kluczowych przystankach węzłowych, gdzie krzyżują się trasy linii autobusowych. W Bieruniu autobusy tej linii zatrzymują się na przystankach "Bieruń Ściernie" oraz "Bieruń Plac Autobusowy".

 

W sierpniu, na trasie Tychy - Bieruń - Chełm Śląski - Imielin linia M108 zastąpiła linię autobusową 54. Pasażerowie mogą skorzystać ze zwiększonej liczby kursów, które realizowane są w równym takcie. W dni robocze nowa „eMka” na przystankach pojawia się co 30 minut, a w soboty - co godzinę.

 

Metrolinia

Metrolinia

Świętując Europejski Tydzień Mobilności zachęcamy do korzystania z oferty przygotowanej przez GZM i ZTM. Pamiętajmy, że zrównoważona mobilność miejska przynosi nie tylko korzyści związane z oszczędnością i wygodą przemieszczania się, ale jest również elementem walki o ekologię. Przeczytajcie więcej:

 

 

Przypominamy również, że w minioną sobotę, z okazji Tygodnia Mobilności odbył się III Partnerski Rajd Rowerowy: TYCHY - BIERUŃ - TYCHY, w którym udział wzięło ponad sto osób. Na rynku w Bieruniu nastąpił półmetek rajdu i strefa chill.

rajd18 września odbył się rajd rowerowy na trasie TYCHY-BIERUŃ-TYCHY

 

 

 

Podobne wiadomości:

do góry