• język migowy
 • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności

Aktualności

Znaleziono wiadomości: 1992.

 • Aktualności - 2024-07-18 Koniec etapu składania wniosków w Budżecie Obywatelskim 2025 Aktualności 18 lipca

  Koniec etapu składania wniosków w Budżecie Obywatelskim 2025

  Zakończył się etap składania wniosków do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Bierunia. Wpłynęło 31 propozycji projektów, z czego 4 projekty mają charakter ogólnomiejski (powyżej 80 000 zł, a nie więcej jak 250 000 zł), a 27 to projekty małe (do 80 000 zł). Rozpoczyna się właśnie etap weryfikacji wniosków, który potrwa do końca sierpnia. Na początku września przedstawimy listę pozytywnie zweryfikowanych

 • Aktualności - 2024-07-18 Nowy numer RODNI jest już dostępny Aktualności 18 lipca

  Nowy numer RODNI jest już dostępny

  Nowy, lipcowy numer RODNI już na Was czeka! Znajdziecie w nim obszerny raport inwestycyjny, relacje i zapowiedzi wakacyjnych wydarzeń w mieście i wiele innych, ciekawych informacji! 

 • Aktualności - 2024-07-18 CZYSTE POWIETRZE - zachęcamy do korzystania z programu! Aktualności 18 lipca

  CZYSTE POWIETRZE - zachęcamy do korzystania z programu!

  Co zrobić aby płacić mniej za ogrzewanie domu? Skorzystaj z CZYSTEGO POWIETRZA! Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie internetowej: czystepowietrze.gov.pl.  Czy wiecie, że w Bieruniu złożono łącznie już ponad tysiąc wniosków o dofinansowanie inwestycji termomodernizacyjnych w domach jednorodzinnych w ramach programu CZYSTE POWIETRZE?

 • Aktualności - 2024-07-17 Pomoc dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami w Gminie Bieruń Aktualności 17 lipca

  Pomoc dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami w Gminie Bieruń

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bieruniu i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lędzinach świadczą pomoc na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych w szerokim zakresie. Poniżej przedstawiamy katalog usług i świadczeń przygotowanych przez Gminę oraz Powiat dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami:

 • Aktualności - 2024-07-17 Nowe gadżety i wydawnictwa miejskie na sprzedaż! Aktualności 17 lipca

  Nowe gadżety i wydawnictwa miejskie na sprzedaż!

  Lato to niewątpliwie czas wzmożonej aktywności fizycznej, szczególnie na świeżym powietrzu. Dlatego też Miasto Bieruń wzbogaciło swoją ofertę gadżetów miejskich o nowe akcesoria sportowe - dzwonki rowerowe i skakanki. Wszystko - co oczywiste -sygnowane logiem Bieruń Ci Przaje. Wzbogaciła się również oferta wydawnictw, które zakupić można w Urzędzie Miejskim. Totalną "Świeżynką" jest książka autorstwa Henryka Ganobisa

 • Aktualności - 2024-07-16 Pomoc lokalowa dla uchodźców z Ukrainy - Nabór uzupełniający Aktualności 16 lipca

  Pomoc lokalowa dla uchodźców z Ukrainy - Nabór uzupełniający

  Pomoc lokalowa dla uchodźców z Ukrainy - Nabór uzupełniający W czerwcu 2022 roku Urząd Marszałkowski uruchomił program dofinansowaniaskierowany do gmin, mający na celu zwiększenie ilości dostępnych mieszkańdla obywateli Ukrainy w regionie. Biorąc pod uwagę bardzo korzystne warunkikonkursu (100% dofinansowania kosztów kwalifikowanych) Gmina Bieruń złożyławniosek i pozyskała ostatecznie na ten cel nieco ponad 1,5 mln zł.

 • Aktualności - 2024-07-16 Informacja: Dowóz dzieci niepełnosprawnych Aktualności 16 lipca

  Informacja: Dowóz dzieci niepełnosprawnych

  Urząd Miejski w Bieruniu informuje, iż w roku szkolnym 2024/2025 dowóz dzieci niepełnosprawnych do placówek oświatowych realizuje w dwóch formach:

 • Aktualności - 2024-07-15 Mandat radnego dla Przemysława Cecugi Aktualności 15 lipca

  Mandat radnego dla Przemysława Cecugi

  Rada Miejska w Bieruniu IX kadencji jest już w komplecie. Piętnastym radnym został wybrany Przemysław Cecuga, który otrzymał najwięcej głosów w wyborach uzupełniających w okręgu nr 11.

 • Aktualności - 2024-07-15 Komunikat w sprawie wniosków o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego 

Aktualności 15 lipca

  Komunikat w sprawie wniosków o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bieruniu - Dział Świadczeń i Spraw Alimentacyjnych przypomina, iż w miesiącu lipcu 2024 r. można składać drogą elektroniczną, tj. wyłącznie przy użyciu profilu zaufanego lub podpisu kwalifikowanego (link do strony - KLIKNIJ TUTAJ) wnioski o zasiłki rodzinne wraz z dodatkami, a także wnioski o świadczenia z funduszu alimentacyjnego na okres zasiłkowy/ świadczeniowy 2024/2025. 

 • Aktualności - 2024-07-15 Ogłoszenie Burmistrza Miasta Bierunia o przystąpieniu do sporządzania planu ogólnego gminy Bieruń Aktualności 15 lipca

  Ogłoszenie Burmistrza Miasta Bierunia o przystąpieniu do sporządzania planu ogólnego gminy Bieruń

  W Biuletynie Informacji Publicznej zostało opublikowane ogłoszenie o przystąpieniu do sporządzania planu ogólnego gminy Bieruń oraz o przystąpieniu do przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko i opracowania prognozy oddziaływania na środowisko planu ogólnego gminy Bieruń.

do góry