Strona główna/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 485.

 • Aktualności - 2019-11-13 Komunikat dotyczący utrudnień w ruchu drogowym na ulicach Łysinowej i Marcina Aktualności 13 listopad

  Komunikat dotyczący utrudnień w ruchu drogowym na ulicach Łysinowej i Marcina

  Urząd Miejski w Bieruniu informuje, że od dnia 19.11.2019 r., do dnia 20.11.2019 r. będą prowadzone roboty drogowe związane z ułożeniem warstwy ścieralnej z asfaltobetonu na przebudowywanych ulicach, co spowoduje całkowite zamknięcie całej ul. Marcina i ul. Łysinowej, bez możliwości dojazdu mieszkańców do posesji.

 • Aktualności - 2019-11-08 AKTUALIZACJA: ostatnia szansa na zapisy!
Zapraszamy na grudniowy wyjazd do Gundelfingen w Niemczech Aktualności 8 listopad

  AKTUALIZACJA: ostatnia szansa na zapisy! Zapraszamy na grudniowy wyjazd do Gundelfingen w Niemczech

  Zapraszamy Mieszkańców Bierunia na wyjazd do naszego miasta partnerskiego w Niemczech - Gundelfingen, który odbędzie się w dniach 6-9 grudnia 2019 roku.

 • Aktualności - 2019-11-15 Raport o stanie powietrza na 15 i 16 listopada Aktualności 15 listopad

  Raport o stanie powietrza na 15 i 16 listopada

  Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, iż w dniu 15.11.2019 r., ze względu na poziom pyłu zawieszonego jakość powietrza na obszarze powiatu bieruńsko-lędzińskiego będzie dostateczna i zła, w dniu 16.11.2019 r. będzie dostateczna.

 • Aktualności - 2019-11-14 Rok Moniuszkowski w Polsce, w tym również w Bieruniu! Aktualności 14 listopad

  Rok Moniuszkowski w Polsce, w tym również w Bieruniu!

  Rok 2019 jest Rokiem Moniuszkowskim. Uchwały w tej sprawie przyjęły odrębnie obie izby polskiego Parlamentu, a co warte uwagi, zarówno Sejm RP, jak i Senat RP przegłosowały je jednogłosnie. Rok Moniuszkowski wynika z 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki - wybitnego kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie, twórcy polskiej opery narodowej.

 • Aktualności - 2019-11-14 Ogłoszenie Burmistrza Miasta Bierunia Aktualności 14 listopad

  Ogłoszenie Burmistrza Miasta Bierunia

  BURMISTRZ MIASTA BIERUNIA działając na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. informuje, że dnia 14 listopada 2019 r. został wywieszony wykaz nieruchomości przeznaczonych do najmu i dzierżawy na okres do 3 lat w trybie bezprzetargowym.

 • Aktualności - 2019-11-13 Mamy miodomat w Urzędzie Miejskim Aktualności 13 listopad

  Mamy miodomat w Urzędzie Miejskim

  Tak, jak obiecywaliśmy - do Urzędu Miejskiego w Bieruniu zagościł miodomat, który stoi na parterze przy Kancelarii Ogólnej. Zapraszamy wszystkim mieszkańców do zakupu miodu, natomiast pszczelarzy zainteresowanych sprzedażą swojego miodu zachęcamy do współpracy ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania "Ziemia Pszczyńska".

 • Aktualności - 2019-11-12 Wyjątkowe Święto Niepodległości w Bieruniu! Odsłoniliśmy Pomnik Powstańców Śląskich Aktualności 12 listopad

  Wyjątkowe Święto Niepodległości w Bieruniu! Odsłoniliśmy Pomnik Powstańców Śląskich

  "Ten kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości nie jest godzien szacunku, teraźniejszości, ani prawa do przyszłości" - ten chyba najbardziej znany cytat z Marszałka Józefa Piłsudskiego jest najlepszym opisem okoliczności, w jakich dziś się tu znajdujemy i w jakich dokonujemy symbolicznego aktu odsłonięcia i poświęcenia pomnika. Tymi słowy Burmistrz Krystian Grzesica rozpoczął swoje przemówienie podczas uroczystego

 • Aktualności - 2019-11-12 Nowe ścieżki rowerowe w Bieruniu - ZOBACZCIE FILM! Aktualności 12 listopad

  Nowe ścieżki rowerowe w Bieruniu - ZOBACZCIE FILM!

  W roku 2019 zrealizowane zostały dwie duże inwestycje, które rozwinęły w sposób znaczący infrastrukturę rowerową w Bieruniu oraz skomunikowały istniejące odcinki ścieżek rowerowych, łącząc je w rozrastającą się sieć. ZOBACZCIE FILM!

 • Aktualności - 2019-11-10 Straż Miejska ma nowy pojazd specjalny Aktualności 10 listopad

  Straż Miejska ma nowy pojazd specjalny

  Straż Miejska w Bieruniu otrzymała nowy pojazd specjalny, który zapewni funkcjonariuszom większe bezpieczeństwo i efektywność działania. Nowy samochód - Opel Combo Life wersja XL zastąpił wysłużonego i wyeksploatowanego Volkswagena Transportera.

 • Aktualności - 2019-11-09 Cała Metropolia w Twoim telefonie? Transport publiczny, imprezy i wydarzenia... Pobierz VIZUM! Aktualności 9 listopad

  Cała Metropolia w Twoim telefonie? Transport publiczny, imprezy i wydarzenia... Pobierz VIZUM!

  Dobra wiadomość dla użytkowników aplikacji mobilnej VIZUM i wspaniała zachęta dla mieszkańców, którzy dopiero noszą się z zamiarem pobrania tej aplikacji na swój telefon! Kolejnymi nadawcami w VIZUM są Urząd Metropolitalny (Górnośląsko- Zagłębiowskiej Metropolii) oraz Zarząd Transportu Metropolitalnego - jednostka organizacyjna GZM zarządzająca lokalnym transportem zbiorowym na terenie 41 gmin członkowskich.

do góry