• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Miasto z lotu ptaka

Jan Brenkus

Uchwała Rady Miejskiej Nr VII/8/2013 z dnia 27 czerwca 2013 r.

Ur. 07.03.1955 r. w Bruntalu w Czechach. Jest mieszkańcem Moravskyego Berouna, posiada wykształcenie średnie techniczne, jest żonaty z panią Miladą Brenkus. Jest znanym w swoim środowisku działaczem społecznym i samorządowym. W latach 1995-2002 i 2006-2010 pełnił funkcję zastępcy burmistrza Moravskyego Berouna. Od roku 1991 jako wieloletni radny, a więc od momentu uzyskania samodzielności administracyjnej przez Bieruń i początku kontaktów pomiędzy miastami z wielkim osobistym zaangażowaniem i aktywnością uczestniczył w nawiązaniu, kształtowaniu i rozwoju wzajemnych stosunków partnerstwa i przyjaźni. Owocem jego współuczestnictwa w budowaniu wzajemnych relacji było podpisanie 16.05.1996 r. Aktu Partnerstwa pomiędzy Bieruniem, a Moravskym Berounem.

Jako wieloletni działacz społeczny wniósł szczególne zasługi w zakresie wzajemnych kontaktów w dziedzinie sportu. Doprowadzał do corocznych turniejów szachowych młodzieży i dorosłych, spotkań piłkarzy w Turniejach Oldboy, udziału rowerzystów w spotkaniach i zawodach m.in. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym. Brał udział w nawiązaniu współpracy pomiędzy szkołami obu gmin oraz udziału władz miasta i mieszkańców w corocznych uroczystościach miejskich, a także wymianach zespołów muzycznych i folklorystycznych, chórów, orkiestr dętych. Szczególny wkład wniósł w rozwój kontaktów pomiędzy seniorami obu miejscowości, kontaktów międzykościelnych.

Swoją aktywną postawą i zaangażowaniem wspierał nasze miasto w czasie powodzi w 2010 roku. Wspólnie z władzami miasta przekazał pomoc finansową dla poszkodowanych mieszkańców.

do góry