• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Zadaszają nowy obiekt sportowy przy SP1

Zadaszają nowy obiekt sportowy przy SP1

Aktualności 29 Stycznia 2020

Przejeżdżając ulicą Chemików i Krakowską możemy obserwować rosnące mury sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1. Inwestycja zakończy się w maju przyszłego roku, ale już teraz kubatura budynku zaczyna być widoczna. A co ciekawe, rozpoczęły się prace nad jego zadaszeniem.

 

 

Łagodna zima pozwoliła na kontynuowanie prac, które postępują w dobrym tempie. Na razie realizowane są głównie roboty murarskie, zbrojarskie (konstrukcje żel-betonowe) oraz ciesielskie. Rozpoczęły się też prace nad zadaszeniem hali i montaż wiązarów dachowych

 

Kilka danych dotyczących tej olbrzymiej inwestycji:

  • Start inwestycji - kwiecień 2019 rok
  • Planowany termin zakończenia inwestycji - maj 2021 rok
  • Koszt inwestycji - 10 milionów złotych
  • Wartość dofinansowania inwestycji z Ministerstwa Sportu i Turystyki - 2,5 miliona złotych
  • Wartość dofinansowania na dodatkowy szyb windowy i pochylnię z PEFRON - 138 tysięcy złotych
  • Kwota zabezpieczona w budżecie 2020 na kontynuowanie prac w bieżącym roku- 3,5 miliona złotych

 

 

Ta inwestycja, której całkowity koszt to 10 mln zł, należy do największych, jakie będą w tym roku prowadzone w mieście. Zadanie polega na budowie całego nowego skrzydła zawierającego nowoczesną salę gimnastyczną wraz z zapleczem sportowym (szatniami, pomieszczeniami higieniczno-sanitarnymi, pomieszczeniami dla nauczycieli, magazynem sprzętu sportowego).Wybudowany zostanie także hol wejściowy, pomieszczenia techniczne i pomocnicze. W nowym skrzydle szkoły powstanie też szyb windowy, pomieszczenie biblioteczne i sala do gimnastyki korekcyjnej.

Ale na tym nie koniec. Od strony północno-wschodniej szkoła rozbudowana zostanie o nową zewnętrzną
klatkę schodową wraz z windą i pochylnią dla osób niepełnosprawnych. Szkoła zatem, jak i nowa sala sportowa będą w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych. Na tę część zadania gmina pozyskała dodatkowe dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w wysokości prawie 138 tys. zł.

 


Koszt całej inwestycji to prawie 10 mln zł. Miasto Bieruń pozyskało na jej realizację dofinansowanie w wysokości jednej czwartej tej kwoty (2,5 mln zł.) z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki. Prace mają być zakończone do maja 2021 roku.

 

 

 

Czytaj także:

Podobne wiadomości:

do góry