• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Postępy w pracach nad budową sali sportowej przy SP1

Postępy w pracach nad budową sali sportowej przy SP1

Aktualności 7 Stycznia 2020

Postępują prace związane z budową sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 na ulicy Krakowskiej. Po wyburzeniu starego budynku, rozpoczęły się roboty budowlane, zmierzające do powstania nowego obiektu. "Rosnące" mury są już coraz bardziej widoczne! Przypomnijmy, że inwestycja ta zakończona zostanie na wiosnę 2021 roku. Jej koszt to 10 milionów złotych. Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansuje je w 30%.

 

Zdjęcie z placu budowy

 

Roboty na budowie idą w bardzo dobrym tempie. Nie sposób nie dostrzec postępów! (Zdjęcia z placu budowy znajdują się na dole tekstu). Pogoda sprzyja budowlańcom więc możliwe jest kontynuowanie prac mimo zimowej pory. Dowiedz się więcej na temat postępów w budowie sali - KLIKNIJ TUTAJ. Co aktualnie jest wykonywane?

 

  • W dalszym ciągu realizowane są głownie roboty murowe, zbrojarskie (konstrukcje żel-betonowe) oraz ciesielskie. Potrwają one jeszcze około  2-3 miesięcy.
  • Kolejnym etapem prac będzie budowa stropów pod dachy, dzięki którym wiosną zaczną się prawdopodobnie prace nad zadaszeniem.

 

 

Nowa sala sportowa w budowie

 

Przypomnijmy, że realizowana inwestycja polega na budowie całego nowego skrzydła zawierającego nowoczesną salę gimnastyczną wraz z zapleczem sportowym (szatniami, pomieszczeniami higieniczno-sanitarnymi, pomieszczeniami dla nauczycieli, magazynem sprzętu sportowego), a także hol wejściowy, pomieszczenia techniczne i pomocnicze oraz komunikację i szyb windowy. Ponadto w nowym budynku powstanie również pomieszczenie biblioteczne oraz sala do gimnastyki korekcyjnej wraz z zapleczem. Więcej na ten temat przeczytać można KLIKAJĄC TUTAJ.

 

Na tym nie koniec! Od strony północno-wschodniej szkoła rozbudowana zostanie o nową zewnętrzną klatkę schodową wraz z windą oraz pochylnią dla osób niepełnosprawnych. Szkoła zatem, jak i nowobudowana sala sportowa zyskają pełną dostępność dla osób niepełnosprawnych. Na to zadanie Gmina pozyskała dodatkowe dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w wysokości prawie 138 tysięcy złotych. Dowiedz się więcej na temat dofinansowania z PEFRON - KLIKNIJ.

 

Wizualizacja nowej sali sportowej

 

Posłuchajcie materiału radiowego na temat budowy nowej sali sportowej przy SP1 - KLIKNIJ.

 

Koszt inwestycji to prawie 10 milionów złotych. Miasto Bieruń pozyskało dofinansowanie w wysokości 2,5 miliona złotych na jej realizację z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki. Prace zakończone mają zostać do maja 2021 roku.

 

 

Czytaj także:

Podobne wiadomości:

do góry