• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Budujemy nową salę gimnastyczną przy SP1

Budujemy nową salę gimnastyczną przy SP1

Aktualności 26 Marca 2019

26 marca w Urzędzie Miejskim w Bieruniu nastąpiło podpisanie umowy z wykonawcą na realizację zadania pn. „Rozbudowa wraz z termomodernizacją budynków Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieruniu”. Na mocy podpisanej umowy budynek starej sali gimnastycznej zostanie wyburzony, a w jego miejsce powstanie nowoczesna sala sportowa, będąca odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania uczniów, rodziców, nauczycieli oraz dyrekcji szkoły.

 

 

Inwestycję zrealizuje Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane „A. Piaskowski i Spółka” Sp. z o.o. z Dąbrowy Górniczej. Prace rozpoczną się w kwietniu tego roku, a zakończone mają zostać do maja 2021 roku. Koszt zadania to 9 999 198,88 zł.

 

Wizualizacja nowej sali sportowej

 

Inwestycja zakłada wyburzenie istniejącego budynku sali gimnastycznej i budowę nowego skrzydła zawierającego nową salę gimnastyczną wraz z zapleczem sportowym (szatniami, pomieszczeniami higieniczno-sanitarnymi, pomieszczeniami dla nauczycieli, magazynem sprzętu sportowego), a także hol wejściowy, pomieszczenia techniczne i pomocnicze oraz komunikację i szyb windowy.Ponadto w nowym budynku powstanie również pomieszczenie biblioteczne oraz sala do gimnastyki korekcyjnej wraz z zapleczem.

 

Ponadto od strony północno-wschodniej szkoła rozbudowana zostanie o nową zewnętrzną klatkę schodową wraz z windą wraz pochylnią dla osób niepełnosprawnych. Szkoła zatem, jak i nowobudowana sala gimnastyczna zyskają pełną dostępność dla osób niepełnosprawnych. 

 

Umowę podpisał Burmistrz Krystian Grzesica oraz przedstawiciele Przedsiębiorstwa Remontowo-Budowlanego „A. Piaskowski i Spółka” Sp. z o.o.

 

 

Miasto Bieruń pozyskało dofinansowanie na realizację tej inwestycji z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Podobne wiadomości:

do góry