• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Będzie dodatkowa winda w Szkole Podstawowej nr 1

Będzie dodatkowa winda w Szkole Podstawowej nr 1

Aktualności 25 Września 2019

Gmina Bieruń otrzymała dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na budowę szybu windowego wraz z montażem windy przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Bieruniu.  

Środki PFRON w kwocie 137 916,00 zł zostaną przeznaczone na budowę w budynku szkoły od strony północno-wschodniej klatki schodowej z szybem windowym wraz z montażem windy osobowej i budową pochylni umożliwiającej dostęp do windy.

Dofinansowanie z PFRON pochodzi z obszaru B „Programu wyrównywania różnic między regionami III” i pozwoli zwiększyć dostępność  budynku szkoły osobom mającym trudności w poruszaniu się.

 

 

Szyb windowy umiejscowiony będzie z drugiej strony budynku - od strony północno-wschodniej

 

 

Przypomnijmy, że przy Szkole Podstawowej nr 1 realizowana jest inwestycja zakładająca budowę nowego skrzydła zawierającego nową salę gimnastyczną wraz z zapleczem sportowym (szatniami, pomieszczeniami higieniczno-sanitarnymi, pomieszczeniami dla nauczycieli, magazynem sprzętu sportowego), a także hol wejściowy, pomieszczenia techniczne i pomocnicze oraz komunikację i szyb windowy. Ponadto w nowym budynku powstanie również pomieszczenie biblioteczne oraz sala do gimnastyki korekcyjnej i całe zaplecze.

 

W ramach pozyskanych z PFRON środków - od strony północno-wschodniej szkoła rozbudowana zostanie o nową (dodatkową) zewnętrzną klatkę schodową wraz z windą oraz pochylnią dla osób niepełnosprawnych. Dzięki temu, zarówno szkoła, jak i nowobudowana sala gimnastyczna zyskają pełną dostępność dla osób niepełnosprawnych. 

 

 

  

W miejsce starej sali gimnastycznej budowana jest nowoczesna hala sportowa. Powstaną również dwa szyby windowe - jeden przy kompleksie sportowym, a drugi - z drugiej strony budynku szkoły.

 

 

Koszt całej inwestycji to prawie 10 milionów złotch. Miasto Bieruń pozyskało dofinansowanie na jej realizację z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki. Prace zakończone mają zostać do maja 2021 roku. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ - KLIKNIJ.

 

 

Czytaj również:

oraz

 

Wizualizacja powstającej sali sportowej

Podobne wiadomości:

do góry