• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Trwa budowa nowej sali sportowej przy SP1

Trwa budowa nowej sali sportowej przy SP1

Aktualności 30 Lipca 2019

Trwa budowa nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Bieruniu. Przypomnijmy, że stara, nie przystająca do XXI wieku sala została wyburzona. W jej miejscu powstanie nowoczesny obiekt będący odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania uczniów, rodziców, nauczycieli oraz dyrekcji szkoły.

 

Na jakim etapie realizacji jest inwestycja?

  • Stara sala gimnastyczna została wyburzona
  • Wykonane zostały sieci sanitarna i deszczowa
  • Zakończono wykop pod nowy budynek
  • Rozpoczęto wykonywanie żelbetonowych pali (w sumie wykonanych zostanie 245 pali o średnicy 40 i 45 zm i długości 7-9 m).

 

 

Obecnie na budowie wykonywane są żelbetonowe pale o średnicy 40 i 45 cm i długości 7-9 m. W sumie wykonanych będzie 245 takich pali.

 

 


Na zdjęciach plac przy Szkole Podstawowej nr 1

po wyburzeniu dawnej sali gimnastycznej

 

Realizowana inwestycja zakłada budowę nowego skrzydła zawierającego nową salę gimnastyczną wraz z zapleczem sportowym (szatniami, pomieszczeniami higieniczno-sanitarnymi, pomieszczeniami dla nauczycieli, magazynem sprzętu sportowego), a także hol wejściowy, pomieszczenia techniczne i pomocnicze oraz komunikację i szyb windowy.Ponadto w nowym budynku powstanie również pomieszczenie biblioteczne oraz sala do gimnastyki korekcyjnej wraz z zapleczem.Więcej na ten temat przeczytać można KLIKAJĄC TUTAJ.

 

Ponadto od strony północno-wschodniej szkoła rozbudowana zostanie o nową zewnętrzną klatkę schodową wraz z windą wraz pochylnią dla osób niepełnosprawnych. Szkoła zatem, jak i nowobudowana sala gimnastyczna zyskają pełną dostępność dla osób niepełnosprawnych. 

 

Koszt inwestycji to prawie 10 milionów złotch. Miasto Bieruń pozyskało dofinansowanie na jej realizację z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki. Prace zakończone mają zostać do maja 2021 roku. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ - KLIKNIJ.

 

Posłuchajcie materiału radiowego na temat budowy nowej sali sportowej przy SP1 - KLIKNIJ.

 

 

 

Podobne wiadomości:

do góry