• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

trawa

Strona główna/Aktualności/Zapraszamy na 4-dniowe obchody Święta Patrona Naszego Miasta!

Zapraszamy na 4-dniowe obchody Święta Patrona Naszego Miasta!

Aktualności 1 Lutego 2022

Walentynki po bieruńsku 2022, a więc Odpust ku czci Świętego Walentego połączony z miejskimi obchodami Święta Patrona Miasta Bierunia to cztery dni ciekawych wydarzeń kulturalnych i sakralnych. Przed nami nie tylko bogata oferta nabożeństw, na które zaprasza Parafia Świętego Bartłomieja Apostoła, ale również dwa wspaniałe koncerty na które zapraszaają Miasto Bieruń i Bieruński Ośrodek Kultury. Na bieruńskim Rynku, obok kolorowych bud, pachnących straganów i innych odpustowych stoisk, staną także foodtrucki, czyli popularne ŻARCIOWOZY.

 

pLAKAT

Tegoroczne obchody Odpustu ku czci Świętego Walentego rozpoczynamy długo wyczekiwanym koncertem muzyki organowej - PIEŚNI DO ŚWIĘTEGO WALENTEGO. W piątkowy wieczór, 11 lutego (godzina 19:00) w kościele Św. Bartłomieja Apostoła w Bieruniu Starym odbędzie się koncert promujący płytę IN HONOREM SANCTI VALENTINI wydaną wspólnie przez Miasto Bieruń i Województwo Śląskie.

Wystąpią przed Państwem wyjątkowi muzycy:

  • organy: Wacław Golonka
  • śpiew: Marcin Wolak

 

Plakat

W ramach godzinnego koncertu wykonane zostaną w mistrzowski sposób PIEŚNI DO ŚWIĘTEGO WALENTEGO. Po koncercie (około 20:00) w kościele odbędzie się spotkanie z artystami, podczas którego uczestnicy otrzymają bezpłatnie płytę IN HONOREM SANCTI VALENTINI wraz z autografami artystów.

Wacław Golonka i Marcin Wolak chętnie odpowiedzą na Państwa pytania i opowiedzą o swoich artystycznych inspiracjach. Skąd pomysł na nagranie płyty z Pieśniami do Świętego Walentego? Dowiecie się zostając na spotkaniu po koncercie. Do rozdania mamy 200 świeżutkich, pięknie wydanych i doskonale zilustrowanych albumów muzycznych pt.:IN HONOREM SANCTI VALENTINI.
 

Płyty

Drugi dzień obchodów Święta Patrona Miasta Bierunia zdominowany będzie przez muzykę operetkową. W sobotę, 12 lutego na "Galę Muzyki Świata i Operetki" w wykonaniu Krynickiego Studia Baletowego im. Władysława Szlęzaka zaprasza Bieruński Ośrodek Kultury.

"Walentynkowa" Gala to doskonała okazja do wysłuchania najsłynniejszych utworów ze światowego repertuaru muzyki operetkowej. W programie między innymi: "Wiktoria i jej Husar", "Hrabina Marica" czy "Księżniczka Czardasza".

 

  • TERMIN: 12 lutego (sobota) 0 18:00
  • CENA BILETU: 50 zł (Bilety do nabycia w placówkach Bieruńskiego Ośrodka Kultury oraz na biletyna.pl).

 

Plakat

13 i 14 lutego odbędą się tradycyjne obchody odpustu. W Wigilię uroczystości odpustowych, po mszy świętej popołudniowej odbędzie się procesja z zapalonymi zniczami pod Pomnik Świętego Walentego, a tam nastąpi złożenie kwiatów. Następnie w Sanktuarium Świętego Walentego odprawione zostanie krótkie nabożeństwo. W uroczystościach tych udział weźmie Ksiądz Biskup.

W dzień Odpustu ku czci Świętego Walentego umożliwione zostanie indywidualne zwiedzanie Sanktuarium Świętego Walentego (w godzinach 7:00-18:00).

 

Plakat

 

Oczekując tegorocznych obchodów Odpustu ku czci Świętego Walentego - Patrona Miasta Bierunia, warto powspominać minione lata i bardzo barwne obchody Dnia Świętego Walentego. Poniżej kilka relacji filmowych i zdjęciowych z poprzednich odpustów i miejskich obchodów Święta Patrona Bierunia!

 

                                        

                                        

                                        

 

 

Podobne wiadomości:

do góry