Strona główna/Aktualności/Święto naszego miasta partnerskiego - Moravsky'ego Berouna

Święto naszego miasta partnerskiego - Moravsky'ego Berouna

Aktualności 16 Lipca 2019

Dużo muzyki, dobra zabawa i spora dawka słońca - tak w skrócie opisać można Berounskie Slavnosti na Krizovem Vrchu, czyli obchody Dnia Moravsky’ego Berouna, w których udział wzięli również mieszkańcy Bierunia.

 

W sobotę, 13 lipca grupa czterdziestu mieszkańców naszego miasta przyjechała autokarem do naszego partnerskiego miasta - Moravsky’ego Berouna w Czechach, by wspólnie z gospodarzami celebrować święto ich miasta. W wydarzeniu udział wzięła również oficjalna delegacja miasta Bierunia, na czele której stanął Burmistrz Miasta Bierunia, a w skład której weszli także radny Walenty Magiera oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego.

 

W ramach festynu z okazji święta miasta, na scenie głównej wystąpili znani w Czechach artyści, min.: Pavel Callta, Anna K. Przy okazji pobytu w Czechach, mieszkańcy Bierunia mieli okazję odwiedzić również miasto Sztramberk, a w nim m.in. rynek, na którym odbyła sie wystawa rękodzieł.

 

W tym roku Moravsky Beroun obchodził również jubileusz 680-lecia istnienia miasta. Oficjalne obchody z tym związane odbyły się w piątek 12 lipca. Udział wzięli w nich również przedstawiciele naszego miasta.

 

 

 

Podobne wiadomości:

do góry