Strona główna/Aktualności/Z wizytą w Ukraińskim Ostrogu

Z wizytą w Ukraińskim Ostrogu

Aktualności 8 Czerwca 2019

W pierwszy weekend czerwca mieszkańcy Bierunia odwiedzili partnerskie miasto - Ostróg na Ukrainie, gdzie - jak co roku - przyjęto ich z wielkim entuzjazmem i serdecznością. Wspólnie z gospodarzami obchodzili święto ich miasta.

Ukraińskie rodziny bardzo gościnnie przyjęli naszych mieszkańców w swoich domach, oferując im, już tradycyjnie - noclegi, posiłki i wspólnie spędzony czas. Nie zabrakło wzruszeń, gestów przyjaźni i bardzo dobrej zabawy.

 

 

Głównym punktem pobytu w Ostrogu był zorganizowany w barwnej oprawie - z okazji Święta Miasta festyn rodzinny. Dodatkowymi atrakcjami pobytu bierunian na Ukrainie były niezwykle interesujące wycieczki do Zbararza i Krzemieńca, a także długi spacer z przewodnikiem po Ostrogu. W drodze powrotnej nasza delegacja zwiedziła także Lwów.

 

 

W uroczystościach związanych z obchodami Dnia Ostroga udział wzięła również oficjalna delegacja naszego miasta: Burmistrz Miasta Bierunia Krystian Grzesica, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieruniu Marcin Nyga, Radna Miejska Agnieszka Demska-Furgał, Dyrektor Bieruńskiego Ośrodka Kultury Joanna Lorenc, a także pracownicy Urzędu Miejskiego w Bieruniu. 

 

 

Podobne wiadomości:

do góry