• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Pobiegliśmy pod górę w Moravsky'm Berounie!

Pobiegliśmy pod górę w Moravsky'm Berounie!

Aktualności 8 Maja 2023

6 maja ruszyliśmy do Město Moravský Beroun w Czechach, by wziąć udział w dorocznym Biegu pod Górę - bardzo trudnej konkurencji biegowej, bo choć dystans nie jest długi - wynosi 190 metrów, to biegnie pod wzniesienie o wysokości 35 m. Pokazaliśmy się tam z bardzo dobrej strony!

Po kilkuletniej covidowej przerwie wróciliśmy do wspaniałej tradycji corocznych wyjazdów do naszego partnerskiego miasta na te właśnie niezwykłe wydarzenie, jakim jest Bieg pod Górę. Społeczność Moravsky'ego Berouna organizuje je systematycznie od kilkunastu lat i uczyniła z niego swoją sztandarową imprezę sportową.

 

bierunianie

W biegu udział wzięło 35 biegaczy z Bierunia, w tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieruniu oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Bieruniu, przedstawicielki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bieruniu, a także inni, lubiący rywalizację mieszkańcy, którzy zapragnęli przyjąć nasze zaproszenie na wspólny wyjazd. Władze Miasta reprezentował m.in. Radny Edward Andrejczuk, który słynie z ogromnej pasji do biegania. (W swojej kategorii wiekowej zajął 4. miejsce).
 
Zdobylismy dwa złote medale - które wywalczyli Pani Kinga Koniarczyk - nauczycielka z SP1 i Pan Józef Dyjeciński - członek Towarzystwa Turystyki Aktywnej w Bieruniu. Poza tym przywieźlismy kilka krążków o innych kolorach. Kilkakrotnie też nasi reprezentaci plasowali się na czwartym lub piątym miejscu.

Naszym niematerialnym darem dla Mieszkańców Moravsy'ego Berouna był zespół bieruńskich werblistów, który nie tylko wspaniale uświetnił całe wydarzenie, ale również fenomenalnie zagrzewał do walki biegaczy.

 

werbliści

 

W tym roku przeżywamy piękną rocznicę 25-lecia partnerstwa między Bieruniem a Moravskym Berounem, dlatego też chcemy uroczyście świętować przez cały rok! Oficjalne obchody jubileuszowe dopiero przed nami, natomiast pragniemy uświetniać wszystkie nasze wspólne wydarzenia, tak, aby miały one jak najbardziej uroczysty charakter.

 

 

Bieg pod Górę w Moravskym Berounie

Podobne wiadomości:

do góry