• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Realizujemy zadania na osiedlu Węglowa

Realizujemy zadania na osiedlu Węglowa

Aktualności 26 Stycznia 2024

W okolicach osiedla Węglowa sporo się działo pod koniec 2023 roku, a wszystkie prace zakończone będą jak tylko poprawi się pogoda. Tworzy się tam bardzo atrakcyjny kompleks rekreacyjny, a to za sprawą kilku różnych zadań, realizowanych w ramach różnych projektów. Obecnie czekamy na powrót do realizacji czterech inwestycji. Z ich efektów korzystać będzie można wiosną.

 

  • Psi Park, czyli wybieg dla czworonogów - jest już prawie gotowy. Czeka jeszcze na odbiory techniczne, po których nastąpi oficjalne otwarcie. To zadanie zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023  - pn. CZTERY ŁAPY - CZYTAJCIE WIĘCEJ.

 

cztery łapyPsi Park - CZTERY ŁAPY

 

  • Mural na ogrodzeniu skateparku - będzie dokończony wczesną wiosną. Mur na którym powstaje malowidło wymaga drobnej renowacji. Street art - Maluj legalnie! - to element projektu pn.: DAWKA WIEDZY DLA DUCHA, INFRASTRUKTURA DLA OKA I CIAŁA realizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023 - CZYTAJCIE WIĘCEJ.

muralMural na ogrodzeniu skateparku

 

  • Na skateparku zainstalowane zostanie nowe urządzenie - Quarter Pipe, gdy tylko pogoda na to pozwoli. To element wielozadaniowego projektu realizowanego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych POLSKI ŁAD pn.: "Modernizacja infrastruktury sportowo-rekreacyjnej na terenie gminy Bieruń" - CZYTAJCIE WIĘCEJ.

 

skateparkSkatepark doposażony zostanie w nowe urządzenie

 

  • Na sąsiadującym ze skateparkiem placu zabaw układana jest nowa, bezpieczna nawierzchnia poliuretanowam - amortyzująca ewentualne upadki. Gdy pogoda się poprawi uporządkowana zostanie również infrastruktura wokół placu zabaw. To kolejne z zadań realizowanych w ramach wieloelementowego projektu dofinansowanego z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych POLSKI ŁAD pn.: "Modernizacja infrastruktury sportowo-rekreacyjnej na terenie gminy Bieruń" - CZYTAJCIE WIĘCEJ.

plac zabawNa placu zabaw układana jest nawierzchnia polurietanowa

 

plac zabawUporządkowany zostanie tez teren placu zabaw

 

Gdy tylko pogoda się poprawi firmy wrócą do realizacji prac. Wczesną wiosną obiekty oddane zostaną do użytkowania.  Teren przy osiedlu Węglowa będzie nie tylko atrakcyjny i miły dla oka, ale również znacznie bardziej funkcjonalny.

 

psi parkPsi Park przy osiedlu Węglowa

 

psi parkPsi Park przy osiedlu Węglowa

Podobne wiadomości:

do góry