• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Trwają zapisy do 6. edycji charytatywnego Biegu Chwalisza. Pobiegną dla Zuzi!

Trwają zapisy do 6. edycji charytatywnego Biegu Chwalisza. Pobiegną dla Zuzi!

Aktualności 28 Maja 2024

"Nasza pasja to BIEGANIE!! Nieważne jakie tempo, ile kilometrów, jaki czas. Liczysz się Ty i Twoje chęci.” Tak brzmi motto grupy Chwalisz czy nie chwalisz - lotej z nami. To właśnie ci entuzjaści biegania angażują się już po raz szósty w organizację charytatywnego Biegu Chwalisza. Zapisy są już otwarte! Start zaplanowano na 8 czerwca 2024 o godzinie 16:30 przy Przedszkolu nr 1 - filia Ściernie w Bieruniu.

Grupa Grupa  "Chwalisz czy nie chwalisz, lotej z nami" - pasjonaci biegania.

Bieg dla każdego

Ściernie to najstarsza dzielnica Bierunia. Pierwsza wzmianka o osadzie pochodzi z 1272 r., gdy z nadania księcia opolsko-raciborskiego Władysława, rycerz Chwalisz otrzymał te dobra. Nazwa biegu pochodzi od imienia tego właśnie rycerza.

- Bieruński Bieg Chwalisza to wydarzenie z bogatą tradycją - mówi Sebastian Macioł, burmistrz Bierunia, który jeszcze zanim objął urząd, od samego początku wspierał i angażował się w organizację tej imprezy. - Bieg ten jest otwarty dla wszystkich. Zawodnicy będą mieli do pokonania 5 km nowej, lekko zmienionej trasy, która łączy elementy biegu asfaltowego z crossowym. Przebiegnie ją każdy: zarówno wytrawny biegacz, jak i początkujący amator.


6. edycja Biegu Chwalisza - trwają zapisy
6. edycja Biegu Chwalisza - trwają zapisy


Osoby, które preferują spokojniejsze tempo, mogą przejść trasę z kijkami. Będzie też nowość - po raz pierwszy wyniki uczestników zostaną zmierzone przez firmę zapewniającą profesjonalne pomiary czasu.

Start zaplanowano na 8 czerwca 2024 o godzinie 16:30 przy Przedszkolu nr 1 - filia Ściernie w Bieruniu. Trwają zapisy.

[LINK DO ZAPISÓW] https://tiny.pl/d5hwc

Fajer z Chwaliszem, czyli festyn na Ścierniach

Tradycyjnie, w dniu biegu odbędzie się festyn na Ścierniach, z licznymi atrakcjami.

- Dla najmłodszych przygotowaliśmy Bieg Chwaliszka z dystansami 100, 200 i 300 metrów - informuje Monika Kachel z komitetu organizacyjnego biegu. - Dodatkowo na boisku przedszkola odbędą się gry i zabawy. Nie zabraknie dmuchańców oraz baniek mydlanych. Zaplanowaliśmy moc atrakcji!

Wiemy, że w festynie i w wydarzeniach zorganizowanych wokoł biegu wezmą udział m.in. Bieruńscy Werbliści czy zespół folklorystyczny "Ściernianeczki".

Festyn na Ścierniach odbędzie sie w dniu biegu.Tradycyjnie w dniu biegu, odbędzie się festyn na Ścierniach. Zaplanowano moc atrakcji.

Bieg Chwalisza łączy ludzi dobrej woli, z mieszkańcami Ścierń, którzy aktywnie angażującymi się w jego przygotowania.

 - Dzień przed biegiem spotykamy się z mieszkańcami, aby wspólnie udekorować trasę biegu. Ulice ozdobimy balonami i kolorową bibułą, a jedną z nich dzieci pomalują kredą. Pojawią się rysunki biegaczy i hasła motywacyjne, jak na przykład 'Dasz radę!'. Chodzi nam też o to, żeby zjednoczyć ludzi, żeby coś się działo i żebyśmy robili to razem. I to jest w tym wszystkim najfajniejsze - tłumaczy M. Kachel.

 


Pomogomy, bo lotomy

Co ważne, bieg odbywa się pod hasłem: „POMOGOMY, BO LOTOMY”, co oznacza, że cała opłata startowa, jak w poprzednich latach, zostanie przeznaczona na cel charytatywny. W tym roku środki będą zbierane na leczenie i rehabilitację 3-letniej Zuzi Buras, która zmaga się z ciężką i trudną w leczeniu wadą serca: Tetralogią Fallota. Jak zapewniają „Chwalisze” - robiąc coś dla siebie, pomagamy innym - i to zasługuje na pochwałę.

Pomocne linki: 
Profil facebookowy grupy  Chwalisz czy nie chwalisz, lotej z nami
Profil facebookowy Biegu Chwalisza
Zapisy: https://tiny.pl/d5hwc

Organizatorzy: Miasto Bieruń, Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji, grupa Chwalisz czy nie chwalisz, lotej z nami, Towarzystwo Turystyki Aktywnej  w Bieruniu

Podobne wiadomości:

do góry