• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Bruno Zimmerman uhonorowany przez Radę Miejska w Gundelfingen

Bruno Zimmerman uhonorowany przez Radę Miejska w Gundelfingen

Aktualności 1 Lutego 2021

Bruno Zimmermann - Honorowy Obywatel Miasta Bierunia uhonorowany został przez Radę Miejską w Gundelfingen za 40 lat działalności społecznej i pełnienia funkcji radnego. Serdecznie mu gratulujemy tego zaszczytu i życzymy wielu sił potrzebnych do dalszej owocnej pracy na rzecz swojego miasta, a także współpracy partnerskiej realizowanej pomiędzy Gundelfingen i Bieruniem.

Bruno Zimmermann

Przypomnijmy, że Bruno Zimmerman jest zastępcą Burmistrza naszego miasta partnerskiego w Niemczech - Gundelfingen. W roku 2012 uznany został Honorowym Obywatelem Miasta Bierunia. Czytaj więcej - KLIKNIJ TUTAJ.

Poniżej zamieszczamy artykuł prasowy, który ukazał się lokalnej gazecie oraz jego tłumaczenie.

 

 

Bruno Zimmermann doceniony za 40 lat pracy

Wyróżnienie rady gminy w Badenii-Wirtembergii

 

Gundelfingen. Od 40 lat Bruno Zimmermann jest członkiem rady gminy Gundelfingen. Burmistrz Raphael Walz uhonorował go za to na początku ostatniego posiedzenia rady miejskiej. Przedstawiciele wszystkich frakcji politycznych okazali szacunek swojemu koledze z rady za jego wieloletnią pracę na rzecz lokalnej społeczności.

 Zdjęcie: burmistrz Raphael Walz (z lewej) przekazuje Brunonowi Zimmermannowi stelę i dyplom

Bruno Zimmermann rozpoczął swoją pracę w radzie 28. listopada 1980 roku - właśnie do tego dnia sięgają korzenie tego jubileuszu - został następcą. Wiązała się z tym pewna anegdota, którą przytoczył podczas uroczystości: Zarówno on, jak i jego konkurent Roland Weber mieli wtedy zdobyć 888 głosów, ale Weber znalazł się na liście przed nim, więc to właśnie on został wybrany do rady. Po jego przedwczesnym odejściu, Zimmermann został przyjęty do rady. „Ta sytuacja pokazuje” - skonkludował - „że nie można poddawać się po pierwszej porażce - należy cierpliwie dążyć do celu.”

Wszyscy laudatorzy tego wieczoru jednogłośnie przyznali mu rację. Burmistrz Raphael Walz mógł tego doświadczać na własnej skórze dzięki rozlicznym funkcjom i stanowiskom piastowanym przez seniora: od 36 lat Zimmermann jest członkiem frakcji SPD,  przez 30 lat był na przemian drugim i trzecim zastępcą burmistrza, pracował we wspólnocie administracyjnej Heuweiler i nadal jest członkiem rady powiatu Breisgau-Hochschwarzwald, gdzie był też wielokrotnie (oraz jest obecnie) wiceprzewodniczącym frakcji SPD.

Walz następująco opisał Bruno Zimmermanna: „Konstruktywny, krytyczny, retoryczny, uhonorowany nagrodą rady gminy Badenii-Wirtembergii, poszukiwał konsensusu, poświęcił się osadzaniu szczegółów w kontekście, wnikliwej analizie i podejmowaniu dogłębnie przemyślanych decyzji”.

„Pana słowo ma znaczenie” dodał wymieniając najistotniejsze kwestie związane z pracą i obszarami zainteresowań Zimmermanna: sprawiedliwość społeczna - równość społeczna i edukacja dostępna dla wszystkich - poruszał również takie tematy jak ochrona klimatu, przyjaźń między narodami, spójność we wspólnocie. Wspomniał o aktywności Zimmermanna jako prezesa Związku Partnerstwa Polsko-Niemieckiego (również honorowego obywatela miasta Bierunia) oraz wieloletniego przewodniczącego TVG (z 1905 roku), w  których wykorzystywał swoje umiejętności.

Do Federalnego Krzyża Zasługi na wstędze, który Zimmermann nosi od czterech lat, dołączył honorowy dyplom Rady Miasta Badenii-Wirtembergii i przygotowana okolicznościowa stela. Zimmermann podziękował mu wyraźnie wzruszony i skoncentrował uwagi na wykazaniu, że jego lokalna praca polityczna była dla niego zarówno przyjemnością, jak i zaszczytem. Bez wsparcia rodziny, zwłaszcza żony Gerdi, nie byłoby to dla niego możliwe. W imieniu SPD Karl-Christof Paul docenił sposób, w jaki od wielu lat Zimmermann przewodzi swojej frakcji politycznej, jego walkę o wolność słowa, której kwestia na początku lat 90-tych nie była jeszcze jednoznacznie prawnie usystematyzowana, umożliwiając publikacje nieocenzurowanych opinii rady w dzienniku miejskim. Również Michael Hornbruch (niezrzeszony), Evi Tondre (Bündnis 90/ Die Grünen) i Thomas Danner (CDU) w kilku słowach („zbyt krótko, zdecydowanie za krótko”) - ze względu na okoliczności - docenili zasługi Zimmermanna - poparli je słowami uznania i wręczyli mu okolicznościowe prezenty.

 

Podobne wiadomości:

do góry