• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Punkt programu CZYSTE POWIETRZE w Bieruniu! Czekamy w nim również na Ciebie!

Punkt programu CZYSTE POWIETRZE w Bieruniu! Czekamy w nim również na Ciebie!

Aktualności 20 Maja 2021

Grubo ponad 200 wniosków złożyliśmy już w Waszym imieniu do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach programu CZYSTE POWIETRZE. Nasz punkt terenowy programu #CzystePowietrze cieszy się olbrzymią popularnością. Przypomnijmy, że działa prężnie w Urzędzie Miejskim w Bieruniu od początku lutego. Nasi urzędnicy miejscy czekają w nim również na Was!

 

Wizyty w naszym punkcie terenowym odbywają się z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.
 
Numery telefonu:
 
  • (32) 708 09 85
  • (32) 708 09 86

 

Czyste PowietrzeCzekamy na Was w punkcie programu CZYSTE POWIETRZE!

 

 

Spotkanie w punkcie CZYSTE POWIETRZE musi być poprzedzone rozmową telefoniczną ponieważ po pierwsze - Urząd Miejski, z uwagi na obowiązujące obostrzenia, nie jest w pełni otwarty i podejmowani są jedynie interesanci wcześniej umówieni, a po drugie - w trakcie rozmowy telefonicznej Urzędnik wskaże, jakie dokumenty należy z sobą przyniść na spotkanie.

 

 

O co wnioskujecie najczęściej?

  • Numer jeden to wciąż wymiana starych kotłów na nowoczesne kotły gazowe.
  • Dużą popularnością cieszy się też pompa ciepła i wentylacja mechaniczna.
  • Kilkadziesiąt osób aplikowało o dofinansowanie zadań związanych z dociepleniem ścian i dachu oraz wymianą stolarki okiennej i drzwiowej.
  • Złożono też kilka wniosków o dofinansowanie montażu elementów fotowoltaiki.

 

Wszystkie Wasze wnioski złożone zostały do WFOŚiGW w Katowicach. Czekamy na wyniki naboru. Warto podkreślić, że pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska służą pomocą w wypełnianiu wniosków w ramach programu, a także udzielają wszelkich informacji dotyczących możliwości pozyskania dotacji na wymianę źródła ciepła, termomodernizację domu, czy inne ekologiczne inwestycje. Jest to również punkt przyjmowania wniosków w ramach programu CZYSTE POWIETRZE. Oznacza to, że mieszkańcy Bierunia nie muszą zawozić dokumentów do Katowic, do siedziby WFOŚiGW. Urząd Miejski zrobi to w ich imieniu.

 

Czyste powietrze 3Miasto Bieruń jest partnerem rządowego programu CZYSTE POWIETRZE

 

Program CZYSTE POWIETRZE wart jest dużej uwagi. Mimo, że jego założenia różnią się od założeń gminnego programu realizowanego w Bieruniu, to dopuszczalne jest łączenie obydwu programów. W ramach programu "Czyste Powietrze" można uzyskać dotację na wymianę kotła, podłączenie do sieci ciepłowniczej, a także montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła albo instalacji fotowoltaicznej. Dofinansowanie może być także przyznane na przedsięwzięcia termomodernizacyjne - ocieplenie budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej.

 

czyste powietrze 2

 

Mamy nadzieję, że dzięki programowi CZYSTE POWIETRZE i przy wsparciu naszego gminnego Programu Ograniczania Emisji uda się w najbliższych latach wyeliminować problem smogu w Bieruniu. Zachęcamy mieszkańców Bierunia do włączania się w walkę o lepsze powietrze w naszym regionie. Można to robić poprzez propagowanie programu CZYSTE POWIETRZE, uświadamianie swoich sąsiadów i znajomych w zakresie konieczności wymiany pieca i informowanie ich o możliwości zgłoszenia się do Urzędu Miejskiego w celu otrzymania wszelkiej pomocy w aplikowaniu o dofinansowanie. Jesteśmy po to, by pomagać mieszkańcom. Dzwońcie do nas: (32) 708 09 85.

 

Przypominamy również, że na mocy Uchwały Antysmogowej Sejmiku Województwa Śląskiego, od 1 stycznia 2022 roku obowiązywać będzie zakaz używania kotłów eksploatowanych ponad 10 lat od daty produkcji lub nieposiadających tabliczki znamionowej. Tak więc przyszedł najwyższy czas na to, aby wystapić o dofinansowanie na wymianę starego pieca. Czekamy na Ciebie w punkcie terenowym programu CZYSTE POWIETRZE!

 

Uchwała Antysmogowa

 

Uchwała antysmogowa 2

 

Czytaj również:

Podobne wiadomości:

do góry