• język migowy
 • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Punkt programu CZYSTE POWIETRZE w Bieruniu otwarty!

Punkt programu CZYSTE POWIETRZE w Bieruniu otwarty!

Aktualności 2 Lutego 2021

"Czyste Powietrze" to ogólnopolski program rządowego wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła, skierowany do właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych. Co ważne, o dofinansowanie w ramach tego programu mogą ubiegać się także te osoby, które uzyskały już dotację w ramach miejskiego Programu ograniczenia emisji.

Miasto Bieruń stało się partnerem programu. Od 2 lutego w Urzędzie Miejskim działa punkt terenowy programu, w którym można zapoznać się z zasadami udzielania dotacji i złożyć wniosek. Dedykowani programowi "Czyste Powietrze" pracownicy czekają na Was w nowo powstałym biurze! Zapraszamy!

 

Umówcie się telefonicznie na spotkanie:

 • (32) 708 09 85
 • (32) 708 09 86

 

Punkt programu CZYSTE POWIETRZE jest już otwarty!

 

Dofinansowanie z dwóch źródeł? To możliwe!

Program "Czyste Powietrze" jest wart uwagi. Mimo, że jego założenia różnią się od założeń gminnego programu realizowanego w Bieruniu, to dopuszczalne jest łączenie obydwu programów. W ramach programu "Czyste Powietrze" można uzyskać dotację na wymianę kotła, podłączenie do sieci ciepłowniczej, a także montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła albo instalacji fotowoltaicznej. Dofinansowanie może być także przyznane na przedsięwzięcia termomodernizacyjne - ocieplenie budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej.

 

 

30 grudnia 2020 roku burmistrz Bierunia Krystian Grzesica zawarł porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, na mocy którego w Urzędzie Miejskim w Bieuniu powstał punkt terenowy programu "Czyste Powietrze".

 

Pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska służą pomocą w wypełnianiu wniosków w ramach programu, a także udzielają wszelkich informacji dotyczących możliwości pozyskania dotacji na wymianę źródła ciepła oraz termomodernizację domu. Jest to również punkt przyjmowania wniosków. Oznacza to, że mieszkańcy Bierunia nie będą już musieli zawozić dokumentów do Katowic, do siedziby WFOŚiGW.

 

 

Program Czyste Powietrze przewiduje dofinansowania na:

 • źródło ciepła - wymianę, zakup,
 • montaż, instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej,
 • wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła,
 • mikroinstalację fotowoltaiczną,
 • ocieplenie przegród budowlanych,
 • stolarkę drzwiową i okienną,
 • dokumentację (audyt energetyczny, dokumentacja projektowa).

 

Urzędnicy odpowiedzą na pytania

Punkt programu "Czyste Powietrze" w Urzędzie Miejskim już działa. UWAGA! Na spotkanie z pracownikiem należy umówić sie wcześniej telefonicznie:

 • (32) 708 09 85
 • (32) 708 09 86

Spotkanie musi być poprzedzone rozmową telefoniczną ponieważ po pierwsze - Urząd Miejski - z uwagi na obowiązujące obostrzenia - nie jest w pełni otwarty i podejmowani są jedynie interesanci wcześniej umówieni, a po drugie w trakcie rozmowy telefonicznej Urzędnik wskaże, jakie dokumenty należy z sobą przyniść na spotkanie.

 

 

 

Celem programu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnychNarzędziem w osiągnięciu celu jest dofinansowanie przedsięwzięć realizowanych przez beneficjentów uprawnionych do podstawowego poziomu dofinansowania oraz beneficjentów uprawnionych do podwyższonego poziomu dofinansowania. Budżet Programu to 103 mld zł.

 

Podobne wiadomości:

do góry