• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Oświetlamy budowane ścieżki rowerowe

Oświetlamy budowane ścieżki rowerowe

Aktualności 5 Maja 2022

Trwają prace przy budowie ścieżek rowerowych w kilku lokalizacjach naszego miasta. Związane jest to z realizacją dużego projektu, znanego pod nazwą Centrum Przesiadkowe-etap II, zakładającego rozbudowę infrastruktury rowerowej w Bieruniu oraz modernizację dworca autobusowego w Bieruniu Starym. Obecnie realizowane są prace związane z instalacją oświetlenia LED na niektórych fragmentach budowanych dróg.

Oświetlenie wykonane w tychnologii LED zostało już zamontowane na dwóch odcinkach powstających ścieżek rowerowych:

 

  • Na odcinku od ulica Marcina do ulicy Licealnej (koło parkingu).
  • Na przedłużeniu wybudowanej w 2019 roku równolegle do ulicy Turystycznej drogi rowerowej wzdłuż ulicy Św. Kingi (w stronę Starostwa Powiatowego) i dalej  - od ulicy Św. Kingi aż do ulicy Zarzyny.

 

ledNa odcinku od ul. Marcina do ul. Licealnej zamontowano lampy LED

 

 

Na odcinkach tych wkrótce pojawi się nawierzchnia asfaltowa. Na obecną chwilę ułożone są obrzeża i przygotowana podbudowa. Zamontowane zostały też słupy oświetleniowe wraz z oprawami wykonanymi w technologii LED.

 

rowerNa odcinku od ul. Św. Kingi do Zarzyny zamontowano lampy LED

 

Inwestycja zrealizowana powinna być do końca roku 2022. Przypomnijmy, że Miasto Bieruń otrzymało dofinansowanie w wysokości 2 629 171,63 zł na realizację projektu pn. „Kompleksowa strategia niskoemisyjna przeciwdziałająca zmianom klimatu na terenie gminy Bieruń obejmująca budowę dwóch zintegrowanych centrów przesiadkowych w dzielnicy Bieruń Nowy i Bieruń Stary - etap II” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020Dzięki pozyskanym środkom zrealizuje kolejny szeroko zakrojony projekt o łącznej wartości ponad 3 miliony złotych. Projekt zakłada przystosowanie dworca autobusowego w Bieruniu Starym do pełnienia funkcji nowoczesnego Centrum Przesiadkowego oraz olbrzymią rozbudowę infrastruktury rowerowej w mieście. 

 

Czytaj również:

 

Podobne wiadomości:

do góry