• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Konsultacje społeczne na temat ochrony środowiska w Bieruniu

Konsultacje społeczne na temat ochrony środowiska w Bieruniu

Aktualności 11 Kwietnia 2023

Drodzy Mieszkańcy, pragniemy zaprosić Was do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących działań zmierzających do poprawy stanu środowiska naturalnego oraz przeciwdzialania zmianom klimatu. To bardzo ważne tematy z jakimi zmierzyć muszą się wszystkie gminy w Polsce. Miasto Bieruń sporo robi w tym kierunku i odnotowuje wiele sukcesów, ale niezwykle ważnym elementem prac nad długofalową strategią działania są konsultacje z Mieszkańcami.

KLIKNIJ TUTAJ I WYPEŁNIJ ANKIETĘ!

 

Nasze konsultacje realizujemy wspólnie z Instytutem Spraw Publicznych, który swoją siedzibę ma w Warszawie. Dzięki współpracy z jednym z wiodących polskich think-tank'ów, który jest przy tym niezależnym ośrodkiem badań i analiz politycznych, nasze miasto ma szansę otrzymać profesjonalną analizę danych, precyzyjną diagnozę oraz wiele cennych informacji, sugestii i porad niezbędnych do planowania kolejnych strategicznych działań.

 

konsultacjeKLIKNIJ TUTAJ

 

Nasz konsultacyjny projekt realizowany będzie w kilku rundach. Przed nami runda numer 1, a więc pierwsza odsłona ankiety skierowanej do Mieszkańców Bierunia. Serdecznie zachęcamy do przemyślanego jej wypełnienia. Nie powinno to zająć Państwu dłużej niż munuty. Na Wasze opinie czekamy do piątku, 21 kwietnia. Potem ruszy runda numer 2, a więc kolejna odsłona ankiety konsultacyjnej.

KLIKNIJ TUTAJ I WYPEŁNIJ ANKIETĘ!

 

Ważna informacja! Proces zbierania opinii dotyczących działań służących poprawie stanu środowiska naturalnego i przeciwdziałaniu zmianom klimatu na terenie Bierunia nie oznacza, że zaproponowane przez Mieszkańców przedsięwzięcia będą od razu realizowane!

Wspólnie z mieszkańcami Bierunia i Instytutem Spraw Publicznych w Warszawie chcemy zastanowić się nad tym, co warto zrobić, aby nam wszystkim żyło się w mieście przyjemniej i zdrowiej oraz, aby umożliwić naszemu miastu rozwój przez kolejne lata. Zależy nam na poznaniu Państwa opinii i uzyskaniu uwag, które będziemy mogli uwzględnić przygotowując długofalowy program działań (rozłożony na lata i dekady).

W tym celu, za pośrednictwem platformy Polltix, zadajemy Państwu pytania. Na odpowiedzi na pierwsze z nich czekamy do 21 kwietnia br. do końca dnia (do godz. 23.59).

 

 

Instytut Spraw Publicznych jest wiodącym polskim think-tankiem oraz niezależnym ośrodkiem badań i analiz politycznych, założonym w 1995 roku. Misją Instytutu jest przyczynianie się do świadomej debaty publicznej na temat kluczowych zagadnień polityki polskiej, europejskiej i globalnej. Główne obszary badań obejmują politykę europejską, politykę społeczną, społeczeństwo obywatelskie, migracje i politykę klimatyczną.

 

logo

 

 

Jakie działania podjęło Miasto Bieruń w ostatnich latach, by przeciwdziałać zmianom klimatu i poprawić jakość powietrza w regionie?

 

  • Realizujemy (od kilkunastu lat) Program Ograniczenia Emisji na terenie miasta Bierunia

Przedłużamy nabór do Programu Ograniczenia Emisji

Miasto walczy ze smogiem!

 

  • Jesteśmy partnerem rządowego programu CZYSTE POWIETRZE

Co zrobić aby płacić mniej za ogrzewanie domu? Skorzystaj z CZYSTEGO POWIETRZA

 

  • Realizujemy tzw. ZIELONE KONTROLE

Za nami ponad 1700 zielonych kontroli!

 

  • Realizujemy tzw. REWOLUCJĘ OŚWIETLENIOWĄ - wymianiemy w mieście setki opraw oświetleniowych na nowoczesne energooszczędne

Bieruń nagrodzony tytułem Lidera Transformacji Energetycznej!

 

  • Termomodernizujemy budynki gminne

Postępują prace termomodernizacyjne w budynkach gminnych

 

  • Realizujemy zielone inicjatywy obywatelskie, np.: Zielony Budżet Miasta Bierunia (#RazezZazieleniamyBieruń)

Trwa weryfikacja merytoryczna Zielonych Projektów

 

  • Modernizujemy Centra Przesiadkowe i budujemy ścieżko rowerowe

Centrum przesiadkowe etap II. Powstaje spójna sieć dróg rowerowych

Podobne wiadomości:

do góry