• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Bieruń rowerem stoi! - TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU

Bieruń rowerem stoi! - TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU

Aktualności 18 Września 2020

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, a to doskonała okazja, by przypomnieć mieszkańcom Bierunia, że warto czasem przerzucić się z samochodu na rower. Miasto Bieruń systematycznie inwestuje w infrastrukturę rowerową, co bardzo sprzyja rowerzystom. W ostatnich latach w naszym mieście powstała cała masa nowych ścieżek rowerowych, a największe inwestycje rowerowe są własnie w realizacji. Zachęcamy mieszkańców do rezygnacji z samochodu i korzystania z jednośladów tak często, jak to możliwe. Tydzień Zrównoważonego Transportu to dobry moment na powzięcie nowych postanowień. Zaczynamy!

 

                                                         

 

 

Powyższy film prezentuje dwie bardzo ważne, nowoczesne, niedawno powstałe drogi rowerowe w Bieruniu - wzdłuż ulicy Węglowej oraz wzdłuż ulicy Wylotowej. Jedna komunikuje ścieżkę rowerową (łączącą Bieruń Stary z Bieruniem Nowym) z Plantami Karola. Druga komunikuje rowerowo Bieruń z Lędzinami (pod wiaduktem), a także oba miasta ze Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Więcej o bieruńskich inwestycjach w system zrównowazonego transporu przeczytać można poniżej:

 

Więcej zdjęć z bieruńskich szlaków rowerowych poniżej!

 

Jednocześnie informujemy, że z uwagi na fakt, iż Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia aktywnie włącza się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, wszyscy jej mieszkańcy, w tym mieszkańcy Bierunia skorzystać mogą z bogatej oferty udogodnień i atrakcji komunikacyjno - edukacyjnych.

Przeczytaj:

 

 

22 września Dniem bez Samochodu. ZTM pojedziesz bezpłatnie

Na mieszkańców Bierunia czeka też miła niespodzianka! Wtorek, 22 września jest dniem bez samochodu, w związku z tym tego dnia autobusami (a także trolejbusami i tramwajami), na wszystkich liniach, których organizatorem jest Zarząd Transportu Metropolitalnego jeździć będziemy bezpłatnie. Oczywiście mowa tu nie tylko o kursach po Bieruniu, ale również po innych miastach i gminach Metropolii  oraz pomiędzy nimi (np. droga do pracy i z powrotem).

22 września to jeden z dwóch dni w roku, który jest wpisany do taryfy Zarządu Transportu Metropolitalnego jako dzień, kiedy wszyscy kierowcy mogą korzystać z komunikacji miejskiej bezpłatnie - CZYTAJ WIĘCEJ. Ważne! Bezpłatny przejazd będzie honorowany na podstawie dowodu rejestracyjnego samochodu, który tego dnia zdecydowaliśmy się zostawić na parkingu.

 

 

Podobne wiadomości:

do góry
top_baner