Strona główna/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 454.

 • Aktualności - 2019-01-04 Zaproszenie na Bieruński Orszak Trzech Króli - materiał w Radio EM (odsłuchajcie) Aktualności 4 styczeń

  Zaproszenie na Bieruński Orszak Trzech Króli - materiał w Radio EM (odsłuchajcie)

  Już jutro, 6 stycznia odbędzie się uroczysty Orszak Trzech Króli. Zaczynamy o 11.30 mszą świętą odprawioną w parafii Św. Barbary. Następnie przejdziemy w orszaku do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie odbędą się jasełka i wspólne kolędowanie. Serdecznie zapraszamy do udziału!

 • Aktualności - 2019-01-04 Zaproszenie na Bieruński Orszak Trzech Króli - materiał w RADIO Express (odsłuchajcie) Aktualności 4 styczeń

  Zaproszenie na Bieruński Orszak Trzech Króli - materiał w RADIO Express (odsłuchajcie)

  Już w najbliższą niedzielę, 6 stycznia przez Bieruń Nowy przejdzie Orszak Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy do udziału!

 • Aktualności - 2019-01-04 Nowe wzory biletów jednorazowych ZTM Aktualności 4 styczeń

  Nowe wzory biletów jednorazowych ZTM

  Od stycznia do sprzedaży wprowadzane będą nowe wzory biletów jednorazowych. Nowe bilety mają zamienioną kolorystykę oraz układ graficzny. Nadrukowana jest na nich nazwa organizatora komunikacji - Zarząd Transportu Metropolitalnego oraz logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Co istotne, nie zmieniają ceny biletów ani zakres ich obowiązywania.

 • Aktualności - 2019-01-04 Prezenty powitalne dla najmłodszych Bierunian Aktualności 4 styczeń

  Prezenty powitalne dla najmłodszych Bierunian

  4 stycznia Burmistrz oraz Wiceburmistrz Miasta Bierunia odwiedzali kolejne rodziny, w których urodził się mały bierunianin lub bierunianka. Na ręce rodziców maluchów składali powitalne prezenty - misia w koszulce z napisem: "Bieruń Ci przaje" oraz kronikę „Najcenniejsze chwile mojego życia”.  

 • Aktualności - 2019-01-03 Droga rowerowa wzdłuż ulicy Turystycznej coraz bliżej Aktualności 3 styczeń

  Droga rowerowa wzdłuż ulicy Turystycznej coraz bliżej

  Trwają prace projektowe związane z powstaniem ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Turystycznej - od ulicy Św. Kingi do istniejącej drogi rowerowej. Inwestycja ta jest jednym z kilku zadań, które zrealizowane zostaną w ramach projektu pn. „Kompleksowa strategia niskoemisyjna przeciwdziałająca zmianom klimatu na terenie gminy Bieruń obejmująca budowę dwóch zintegrowanych centrów przesiadkowych w dzielnicy Bieruń Nowy i Bieruń

 • Aktualności - 2019-01-03 Bezpłatna infolinia dla bezdomnych Aktualności 3 styczeń

  Bezpłatna infolinia dla bezdomnych

  Od 1 listopada w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego działa bezpłatna infolinia o numerze telefonu 987 dla osób bezdomnych (połączenia bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych), pod którym można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia. Infolinia funkcjonuje całodobowo, w każdym dniu tygodnia i obejmuje swym zasięgiem teren województwa śląskiego.

 • Aktualności - 2019-01-02 Nowe kurtyny teatralne w Domu Kultury "GAMA" Aktualności 2 styczeń

  Nowe kurtyny teatralne w Domu Kultury "GAMA"

  Jak wielokrotnie informowaliśmy na naszej stronie internetowej, niedawno zakończyła się jedna z największych inwestycji miejskich minionego roku - remont i termomodernizacja budynku Domu Kultury "GAMA". W ramach przygotowań do nowego roku działalności, a co za tym idzie - kolejnych ambitnych wyzwań - scena "GAMY" wyposażona została w nowe kotary sceniczne.

 • Aktualności - 2018-12-31 Nowy organizator komunikacji w Metropolii Aktualności 31 grudzień

  Nowy organizator komunikacji w Metropolii

  Od 1 stycznia 2019 roku organizatorem komunikacji miejskiej na obszarze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii będzie Zarząd Transportu Metropolitalnego.

 • Aktualności - 2018-12-31 Jak poprawnie i bezpiecznie rozpalać w piecu? Aktualności 31 grudzień

  Jak poprawnie i bezpiecznie rozpalać w piecu?

  W tym sezonie grzewczym niemal codziennie ogłasza się ostrzeżenia o smogu w wielu gminach. Smog to mgła zawierająca zanieczyszczenia powietrza atmosferycznego. Polska znajduje się w niechlubnej czołówce najbardziej zanieczyszczonych krajów w Unii Europejskiej. Oddychamy w naszym kraju bardzo złym powietrzem, przez co rocznie umiera przedwcześnie ponad 48 tysięcy osób. W trosce o nasze zdrowie przedstawiamy Państwu instrukcję krok

 • Aktualności - 2018-12-31 Ku końcowi zmierza remont ulic Kosynierów i Ofiar Oświęcimskich Aktualności 31 grudzień

  Ku końcowi zmierza remont ulic Kosynierów i Ofiar Oświęcimskich

  Dobiega końca gruntowny remont dróg powiatowych - ulic Kosynierów i Ofiar Oświęcimskich w Bieruniu Nowym. Na początku roku 2019 drogi oddane będą do użytku mieszkańców.

do góry