Strona główna/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 709.

 • Aktualności - 2019-09-25 Mamy nową drogę rowerową Aktualności 25 wrzesień

  Mamy nową drogę rowerową

  Prace przy budowie ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Węglowej zakończyły się. Ścieżka czeka na odbiór techniczny, ale rowerzyści już zaczęli ją „testować”. Warto podkreślić, że zrealizowana inwestycja skomunikowała istniejącą drogę rowerową - łączącą część starobieruńską i nowobieruńską z Plantami Karola.

 • Aktualności - 2019-09-25 Będzie dodatkowa winda w Szkole Podstawowej nr 1 Aktualności 25 wrzesień

  Będzie dodatkowa winda w Szkole Podstawowej nr 1

  Gmina Bieruń otrzymała dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na budowę szybu windowego wraz z montażem windy przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Bieruniu.  

 • Aktualności - 2019-09-24 90. urodziny Stefanii Adamczyk i Joanny Winiarz Aktualności 24 wrzesień

  90. urodziny Stefanii Adamczyk i Joanny Winiarz

  We wrześniu przedstawiciele naszego miasta odwiedzlili dwie Jubilatki, które w ostatnim czasie świętowały swoje 90. urodziny. Mimo osiągniętego tak zacnego wieku, obie Jubilatki cieszą się wspaniałym samopoczuciem i pogodnym podejściem do świata, a swą energią mogłyby obdarować wiele osób.

 • Aktualności - 2019-09-23 Budowa Homera Centrum na ostatniej prostej Aktualności 23 wrzesień

  Budowa Homera Centrum na ostatniej prostej

  Zakończyły sie prace remontowe i budowlane w hali zwanej Homera Centrum. Stara, niszczejąca i szpecąca osiedle sala gimnastyczna, używana wiele lat temu przez funkcjonującą w Bieruniu jednostkę wojskową zmieniona została w nowoczesny obiekt spełniający najwyższe standardy. Właśnie rusza ostatni etap prac - montaż ścianek wspinaczkowych! Trwa również wyposażanie pomieszczeń w sprzęt i meble.

 • Aktualności - 2019-09-23 Postępy w pracach przy przebudowie ulic Łysinowej i Marcina Aktualności 23 wrzesień

  Postępy w pracach przy przebudowie ulic Łysinowej i Marcina

  Trwają prace związane z przebudową ulic Łysinowej i Marcina, które ruszyły w sierpniu tego roku. Remontowane odcinki dróg zostały wyłączone z ruchu, natomiast dla mieszkańców wyznaczono objazdy. Inwestycja za kwotę ponad 6 milionów złotych ma się zakończyć już w listopadzie. Korzyści z niej wynikające z pewnością zrównoważą chwilowe uniedogodnienia.

 • Aktualności - 2019-09-23 Yonex Polish International - podsumowanie Aktualności 23 wrzesień

  Yonex Polish International - podsumowanie

  W dniach 19-22 września na terenie naszego miasta odbył się międzynarodowy turniej badmintonowy - Yonex Polish International. Impreza ta, uchodząca za jedną z największych tego typu w Europie, na stałe wpisała się w kalendarz bieruńskich wydarzeń sportowych - w tym roku zorganizowana została w Bieruniu już po raz piąty. 

 • Aktualności - 2019-09-19 Oświetlamy Bieruń Aktualności 19 wrzesień

  Oświetlamy Bieruń

  Za nami kolejny krok na drodze do kompleksowej modernizacji oświetlenia zewnętrznego na wielu ulicach naszego miasta. 16 września Burmistrz Miasta Bierunia podpisał umowę z Marszałkiem Województwa Śląskiego, na mocy której inwestycja oświetleniowa Bierunia, o wartości ponad 1 milion 668 tysięcy złotych dofinansowana zostanie kwotą ponad 1 milion 386 tysięcy złotych, w ramach RPO WSL.

 • Aktualności - 2019-09-18 Atrakcyjne działki na sprzedaż w Gminie Bieruń Aktualności 18 wrzesień

  Atrakcyjne działki na sprzedaż w Gminie Bieruń

  Gmina Bieruń oferuje atrakcyjne działki na sprzedaż, które usytuowane są w sąsiedztwie Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego "Góra Chełmeczki". Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

 • Aktualności - 2019-09-17 Dni Bierunia i Dożynki 2019 - FOTORELACJA Aktualności 17 wrzesień

  Dni Bierunia i Dożynki 2019 - FOTORELACJA

  Tegoroczne Święto Miasta Bierunia było tak bogate w wydarzenia i rozmaite punkty szerokiego programu, że nie sposób tego wszystkiego opisać w słowach. Dlatego też zobrazujemy to Państwu poprzez barwne fotogalerie...

 • Aktualności - 2019-09-16 Ogłoszenie Burmistrza Miasta Bierunia Aktualności 16 wrzesień

  Ogłoszenie Burmistrza Miasta Bierunia

  Burmistrz Miasta Bierunia ogłasza został wywieszony wykaz dotyczący nieruchomości stanowiących własność Gminy Bieruń, położonych w Bieruniu, przeznaczonych do dzierżawy.

do góry