Strona główna/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 454.

 • Aktualności - 2018-12-10 Trwa montaż ruchomej Szopki w Bieruńskim Kościele Aktualności 10 grudzień

  Trwa montaż ruchomej Szopki w Bieruńskim Kościele

  Od ponad tygodnia w kościele pw. Bartłomieja Apostoła w Bieruniu Starym trwa montaż ruchomej stajenki. A wszystko po to, by tradycyjnie tuż po pasterce szopka była w pełni gotowa i wprowadzała nas w wyjątkowy czas Bożego Narodzenia.

 • Aktualności - 2018-12-10 Ulica Spacerowa Wyremontowana Aktualności 10 grudzień

  Ulica Spacerowa Wyremontowana

  Zakończył się remont ulicy Spacerowej w Bieruniu Starym. Zadanie to polegało na wymianie podbudowy i położeniu nawierzchni asfaltowej drogi. Koszt tej inwestycji to około 60 tysięcy złotych.

 • Aktualności - 2018-12-10 Dbajmy o czyste powietrze Aktualności 10 grudzień

  Dbajmy o czyste powietrze

  Straż Miejska w Bieruniu apeluje do mieszkańców, by swoje domy ogrzewali wyłącznie opałem przeznaczonym do spalania w kotłach. Pamiętajmy, że dbając o czyste powietrze dbamy o zdrowie nas wszystkich.

 • Aktualności - 2018-12-07 Jak powstały "BIERUŃSKIE GŁOSY"? Aktualności 7 grudzień

  Jak powstały "BIERUŃSKIE GŁOSY"?

  Obchodzący stulecie istnienia chór „Polonia”, zasługuje nie na jedną czy dwie książki, ale na całą biblioteczkę i to z kilku powodów. Raz, bo w ciągu stu lat, wszystko zmieniało się po wielokroć: sytuacja polityczna przynależność państwowa, zmieniał się kościół z którym chór jest związany od początku, zmieniały się muzyczne mody i zmieniali się sami chórzyści. Chór jest tak bogatym organizmem, że zasługuje

 • Aktualności - 2018-12-06 Zakończono prace przy mensie ołtarzowej w Sanktuarium św. Walentego Aktualności 6 grudzień

  Zakończono prace przy mensie ołtarzowej w Sanktuarium św. Walentego

  Trwają roboty restauratorsko-konserwatorskie w Sanktuarium Świętego Walentego. Przypomnijmy, że gruntownemu remontowi poddany został cały obiekt. Obecnie zakończono ostani etap prac renowacyjnych przy mensie ołtarza.

 • Aktualności - 2018-12-05 Zakończono prace związane z odtworzeniem zbiornika w Bijasowicach Aktualności 5 grudzień

  Zakończono prace związane z odtworzeniem zbiornika w Bijasowicach

  29 listopada zostały zakończone i odebrane roboty związane z odtworzeniem zbiornika w Bijasowicach. Przypominamy, że w lipcu tego roku nasza gmina otrzymała promesę od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na zadanie związane z usuwaniem klęsk żywiołowych.

 • Aktualności - 2018-12-05 Zbieramy eksponaty do Muzeum Miejskiego Kultura 5 grudzień

  Zbieramy eksponaty do Muzeum Miejskiego

  Postępują prace nad utworzeniem Muzeum Miejskiego w Bieruniu. Formalnie muzeum istnieje od 1 października 2018 roku. Obecnie gromadzone są eksponaty do zbiorów muzealnych. Zachęcamy Państwa do ofiarowania pamiątek, zdjęć i akcesoriów dokumentujących dzieje Bierunia i jego mieszkańców.

 • Aktualności - 2018-12-03 Jarmark Bożonarodzeniowy 2018 w Bieruniu Aktualności 3 grudzień

  Jarmark Bożonarodzeniowy 2018 w Bieruniu

  Nastrojowa muzyka, wspaniałe jedzenie i wspólne wprawianie się w świąteczny nastrój - tak w skrócie podsumować można Jarmark Bożonarodzeniowy w Bieruniu, który odbył się w miniony weekend - 1 i 2 grudnia.

 • Aktualności - 2018-11-29 Podsumowanie kadencji 2014-2018 - część VII Aktualności 29 listopad

  Podsumowanie kadencji 2014-2018 - część VII

  Dobiegła końca kadencja 2014-2018. Systematycznie podsumowujemy ją, dzieląc jej dokonania na poszczególne obszary. Minione cztery lata to cała masa inwestycji kubaturowych i infrastrukturalnych, a także wiele działań w zakresie polityki społecznej. Ale to także dziesiątki wydarzeń kulturalno-rozrywkowych zorganizowanych w Bieruniu.

 • Aktualności - 2018-11-29 Oddano do użytku nowe miejsca parkingowe na osiedlu Chemików Aktualności 29 listopad

  Oddano do użytku nowe miejsca parkingowe na osiedlu Chemików

  W czwartek, 29 listopada dokonano odbioru robót budowlanych związanych z budową parkingów na osiedlu Chemików. Mieszkańcy mogą już korzystać z 34 nowych miejsc parkingowych.

do góry