Strona główna/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 709.

 • Aktualności - 2019-10-03 Korekty w rozkładach jazdy linii gminnych B i D Aktualności 3 październik

  Korekty w rozkładach jazdy linii gminnych B i D

  Informujemy, że od dnia 07.10.2019 r. (poniedziałek) wprowadzone zostaną niewielkie korekty do rozkładu jazdy linii B i D. Zainteresowanych pasażerów prosimy o zapoznanie się z nowymi rozkładami jazdy.

 • Aktualności - 2019-10-03 Dojazd do garaży na osiedlu Granitowa już gotowy Aktualności 3 październik

  Dojazd do garaży na osiedlu Granitowa już gotowy

  Zakończyły się prace budowlane związane z przebudową drogi dojazdowej do garaży na osiedlu Granitowa. Był to przedostatni etap zadania polegający na remoncie trzech dojazdów do garaży.

 • Aktualności - 2019-10-03 Planowane inwestycje oświetleniowe w Gminie Bieruń Aktualności 3 październik

  Planowane inwestycje oświetleniowe w Gminie Bieruń

  Właściwe oświetlenie miejskich ulic i osiedli to kwestia niezwykle istotna ponieważ dobra widoczność wpływa nie tylko na bezpieczeństwo, ale także na komfort życia. Dlatego też w gminie Bieruń inwestycje oświetleniowe traktowane są w sposób priorytetowy, a co za tym idzie - systematycznie realizowane są zadania związane z kompleksową budową i przebudową oświetlenia ulicznego. Warto dodać, że niewątpliwym atutem

 • Aktualności - 2019-10-03 E-Dowód - najważniejsze informacje Aktualności 3 październik

  E-Dowód - najważniejsze informacje

  E-dowód to dowód osobisty z warstwą elektroniczną. Każdy dowód osobisty wydawany od 4 marca 2019 r. jest e-dowodem i zawiera warstwę elektroniczną.

 • Aktualności - 2019-10-02 Witamy nowo narodzonych mieszkańców Bierunia Aktualności 2 październik

  Witamy nowo narodzonych mieszkańców Bierunia

  1 października Burmistrz Miasta Bierunia odwiedził kolejne rodziny, w których urodził się mały bierunianin lub bierunianka. Na ręce rodziców maluchów złożył powitalny prezent - misia w koszulce z napisem: "Bieruń Ci przaje" oraz kronikę „Najcenniejsze chwile mojego życia”.

 • Aktualności - 2019-10-01 Nabór wniosków o przyznanie stypendiów dla studentów na rok akademicki 2019/2020 Aktualności 1 październik

  Nabór wniosków o przyznanie stypendiów dla studentów na rok akademicki 2019/2020

  Stypendium stanowi formę pomocy materialnej dla najzdolniejszych studentów - mieszkańców Bierunia. Stypendium ma na celu wyrównanie szans edukacyjnych młodzieży poprzez pokonanie trudności w dostępie do kształcenia, zwłaszcza bariery ekonomicznej, motywowanie do osiągania coraz wyższych wyników w nauce.

 • Aktualności - 2019-10-01 Całe miasto w Twoim telefonie? Pobierz aplikację VIZUM Aktualności 1 październik

  Całe miasto w Twoim telefonie? Pobierz aplikację VIZUM

  Bieruń jako jedno z pierwszych miast w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii wdrożyło platformę Vizum do komunikacji z mieszkańcami i turystami. W najbliższych tygodniach ta nowa aplikacja mobilna implementowana będzie przez Urząd Metropolitalny GZM. Wszelkie treści proponowane mieszkańcom i turystom przez Miasto Bieruń oraz przez Metropolię będą z sobą  spójne i kompatybilne.

 • Aktualności - 2019-09-30 Nowy numer "RODNI" jest już dostępny! Aktualności 30 wrzesień

  Nowy numer "RODNI" jest już dostępny!

  Październikowy numer RODNI jest już dostępny w stałych punktach. Gorąco zachęcamy do sięgnięcia po niego i zapoznania się z rozmaitymi informacjami dotyczacymi Bierunia. Nowa redakcja RODNI to nowa jakość i nowe spojrzenia na nasze miasto!

 • Aktualności - 2019-09-30 Prezenty powitalne dla najmłodszych bierunian Aktualności 30 wrzesień

  Prezenty powitalne dla najmłodszych bierunian

  27 września Burmistrz Miasta Bierunia odwiedzał kolejne rodziny, w których urodzili się mali bierunianie. Na ręce rodziców maluchów złożył powitalny prezent - misia w koszulce z napisem: "Bieruń Ci przaje" oraz kronikę „Najcenniejsze chwile mojego życia”.

 • Aktualności - 2019-09-27 Wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim 2020 Aktualności 27 wrzesień

  Wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim 2020

  Znamy już wyniki głosowania w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Bierunia. Przypominamy, że do rozdysponowania mieszkańców było łącznie 880 tysięcy złotych - 200 tysięcy złotych na projekt ogólnomiejski i 680 tysięcy złotych na projekty pozostałe (mniejsze).

do góry