• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Zdobądź 5 000 złotych na realizację swojego projektu!

Zdobądź 5 000 złotych na realizację swojego projektu!

Aktualności 22 Lutego 2022

Do 15 marca 2022 r. trwa nabór do projektu “Śląskie Lokalnie 2021 - 2023” finansowanego z programu NOWE FIO z Narodowego Instytutu Wolności. Organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne mogą starać się o mikrogranty w wysokości od 1000 do 5000 złotych.

FIO

Śląskie Lokalnie to inicjatywa, dzięki której FIO rozda łącznie kwotę 1,4 mln zł na oddolne inicjatywy mieszkańców województwa śląskiego. Celem inicjatywy jest wsparcie rozwoju młodych organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych w realizacji działań społecznych. Zorganizowane zostaną trzy edycje konkursu, w trakcie których uczestnicy mogą ubiegać się o mikrogranty w wysokości od 1000 zł do 5000 zł.


Wnioski może składać:

1. Młoda organizacja pozarządowa, mająca siedzibę w województwie śląskim, która została zarejestrowana nie wcześniej niż 60 miesięcy od dnia złożenia wniosku. Roczny przychód organizacji nie może przekraczać 30 tysięcy złotych (za poprzedni rok obrotowy).


2. Grupa nieformalna, składająca się z przynajmniej trzech osób, nieposiadających osobowości prawnej, które chcą działać na rzecz lokalnych społeczności.


3. Organizacja pozarządowa (patron) to taka organizacja, która składa i realizuje projekt w imieniu grupy nieformalnej, która nie ma takiej możliwości.

Mikroprojekty w II edycji konkursu mogą rozpocząć się najwcześniej 01.03.2022 roku i powinny zakończyć się przed 30.11.2022 roku. Nabór wniosków rozpoczał się 15 lutego i potrwa do 15 marca. Aby ubiegać się o środki w konkursie grantowym należy wygenerować wniosek TUTAJ. Na etapie składania wniosku nie trzeba opisywać szczegółowo budżetu. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone pod koniec marca.

 

 

Dla zainteresowanych konkursem stowarzyszeń i grup nieformalnych zorganizowane zostanie spotkanie informacyjne w Katowicach - w czwartek (24 lutego) o godzinie 17:00 w siedzibie instytutu Roździeńskiego przy ul. Damrota 6. 

 

Szczegóły znajdziecie na stronie internetowej FIO ŚLĄSKIE - KLIKNIJ TUTAJ!

 

klaster

 

Organizatorami konkursu są: Fundacja Klaster Innowacji Społecznych oraz Instytut Rozwoju Rynku Pracy.

Fundacja Klaster Innowacji Społecznych

Fundacja Klaster Innowacji Społecznych jest wiodącą organizacją społeczną w województwie śląskim. Realizuje projekty strategiczne dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W 2020 roku w jej projektach wzięło udział prawie 40 tysięcy osób. Współpracowała z 21 miastami. Realizuje projekty w obszarze edukacji cyfrowej, kulturalnej, polityki lokalnej, międzynarodowej i społecznej. Prowadzi ośrodki wsparcia dla pokrzywdzonych przestępstwem i dla cudzoziemców.

 

Instytut Rozwoju Rynku Pracy

Instytut Rozwoju Rynku Pracy stworzył własne niezależne media - Jura24 i Gliwice Odnowa.
Zajmuje się wydawaniem bezpłatnego miesięcznika Jura24. Instytut prowadzi międzynarodowy portal informacyjny NewEurope.info skupiający obywatelskich dziennikarzy z całej Europy. Łączy swoje doświadczenia w ekonomii społecznej i pasję do marketingu w jednym formacie.
 

 

Masz pytania?

Zadzwoń: 579 650 968 (poniedziałek - piątek, w godzinach: 10:00-16:00)

Napisz:

Odwiedź:

Fundacja Klaster Innowacji Społecznych

ul. Jana Siemińskiego 22

44-100 Gliwice

Podobne wiadomości:

do góry