• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Zdalne nauczanie w szkołach i przedszkolach! Informacje BCU

Zdalne nauczanie w szkołach i przedszkolach! Informacje BCU

Aktualności 27 Marca 2020

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej - od 25 marca do 10 kwietnia zadania jednostek systemu oświaty będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. KLIKNIJ TUTAJ - LINK DO ROZPORZĄDZENIA.

Właśnie w taki sposób funkcjonować też będą bieruńskie szkoły i przedszkola!

 

 WAŻNE! Będą laptopy dla bieruńskich uczniów. Przeczytajcie o dofinansowaniu z Ministerstwa Cyfryzacji, jakie Miasto Bieruń pozyskało.

 

W ostatnich dniach dyrektorzy jednostek oświatowych w Bieruniu podjęli szereg działań, mających na celu określenie sposobu i trybu realizacji wszystkich zadań związanych z nauczaniem, a także wypracowaniem sposobu monitorowania postępów uczniów.

Co postanowiono?

  • Głównym kanałem informacyjnym pomiędzy szkołą, a rodzicem i uczniem są dzienniki elektroniczne w szkołach podstawowych, a w przedszkolach przede wszystkim grupowe skrzynki mailowe.
  • Materiały do nauki w domu przekazywane są uczniom zgodnie z planem lekcji, obowiązującym przed czasowym ograniczeniem działalności szkół.
  • Nauczyciele szkół korzystają z różnych narzędzi i platform do prowadzenia nauczania na odległość -  narzędzia te działają poprzez przeglądarki internetowe.
  • Nauczyciele przedszkoli przesyłają rodzicom karty pracy poprzez pocztę elektroniczną.
  • Rodzice zostaną powiadomieni o sposobie monitorowania postępów uczniów oraz sposobie weryfikacji ich wiedzy i umiejętności.

 

 

Należy pamiętać, że dzieci w wieku 3-7 lat powinny korzystać bezpiecznie z internetu, telewizji tylko 30 minut dziennie; w wieku 7-12 lat maksymalnie 60 minut dziennie, a młodzież powyżej 13 lat maksymalnie 90 minut dziennie.

 

 

Przypominamy, że uczniowie i ich rodzice mają także do dyspozycji facebookowe FanPage wszystkich placówek oświatowych w Bieruniu. Warto z nich korzystać - traktować również jako narzędzie do komunikacji z placówkami, ale przede wszystkim jako "tablice informacyjne". #OświataBieruń - CZYTAJ WIĘCEJ.

 

Czytaj również:

Podobne wiadomości:

do góry