• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Zapraszamy do obejrzenia wystawy na Rynku!

Zapraszamy do obejrzenia wystawy na Rynku!

Aktualności 21 Września 2021

"Kawałek chleba nie spadnie z nieba" - DOŻYNKI I DNI BIERUNIA W LATACH 1991-2019 - to tytuł wystawy plenerowej, która stanęła tuż przed tegorocznym świętem miasta na bieruńskim Rynku. Na ośmiu planszach znalazły się wspomnienia z 30 lat organizacji Dni Bierunia i Dożynek w naszym mieście. Gorąco zachęcamay do oglądania wystawy, wspominania miejskich imprez sprzed lat i odnajdywania siebie oraz swoich bliskich na dawnych zdjęciach. Niektóre zdjęcia wykonane były trzy dekady temu!

 

Wystawa

Jubileuszowa wystawa plenerowa przygotowana przez Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Bieruniu stać na Rynku będzie przez całą jesień. Warto zaglądać i wspominać dawne czasy. Na wystawę składają się zdjęcia pochodzące z prywatnych archiwów mieszkańców, które udostępnione zostały Wydziałowi Promocji na potrzebę realizacji jubileuszowej wystawy. Okrągła, trzydziesta rocznica Odrodzonej Samorządności Bierunia skłania do podejmowania przedsięwzięć, których celem jest nie tylko podsumowanie dokonań miasta i mieszkańców, ale również stworzenie przestrzeni do wspólnych wspomnień i refleksji.

 

Wystawa dożynkowa

Wystawa "dożynkowa" pomoże ocalić od zapomnienia trzy dekady wspólnego przeżywania święta miasta i święta plonów oraz odświeżyć w pamięci najpiękniejsze wspomnienia związane z uczestnictwem Bierunian w wydarzeniach miejskich. Wielu mieszkańców odnajdzie na udostępnionych fotografiach samych siebie sprzed 10, 20 lub nawet 30 lat! Tym sympatycznym akcentem Wydział Promocji Urzędu Miejskiego pragnie włączyć sie we wspólne świętowanie jubileuszu 30-lecia Odrodzonej Samorządności Bierunia. Zapraszamy na Rynek.

 

Podobne wiadomości:

do góry